banner6

Menteşe, yine kılık değiştirmiş olabilir

banner37

KIBRIS Gazetesi, dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle aranmakta olan Masum Menteşe ve Adem Turpçu hakkında yeni bilgiler ve fotoğraflara ulaştı.

Menteşe, yine kılık  değiştirmiş olabilir
banner99

Ceren ÖZBİL

Dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle aranmakta olan Masum Menteşe, Adem Turpçu ve Feridun Ersalan hala bulunamadı.

KIBRIS Gazetesi, Masum Menteşe ve Adem Turpçu hakkında yeni bilgiler elde etti. Bu doğrultuda Masum Menteşe'nin sarı peruk takmış kadın kılığındaki bir fotoğrafı ele geçirildi.

Adem Turpçu'nun ise 2013 yılından beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) olup, buradaki iki ayrı mermer fabrikasında çalıştıktan sonra TUR-NAZ şirketini kurduğu bilgisine ulaşıldı.

Kadın olarak Nazan Serap Berkman adına ayrı bir kimliği bulunan Menteşe'nin kılık değiştirdiğinden şüpheleniliyor.

Menteşe tarafından dolandırıldığını iddia eden kişiler, Masum Menteşe'nin Türkiye'de farklı bir kimlikte yaşadığını düşünüyor.

İlk şirkette 9 ay, ikinci şirkette 2 ay çalıştı...

Adem Turpçu ile ilgili edinilen yeni bilgiler var. Turpçu'nun, 30 Mart 2013 tarihinde, KKTC'de hizmet veren bir mermer şirketinde mermerci olarak işe başladığı, ardından 9 ay sonra, yani 16 Aralık 2013'te, bu işyerinden ayrıldığı öğrenildi.

9 ay çalıştığı bu şirketten ayrılan Turpçu, yaklaşık bir ay sonra farklı bir şirkette yine mermerci olarak çalışmaya başladı.

Bu şirkette yaklaşık 2 ay çalışan Turpçu, oradan da ayrılarak 8 günlük süre içerisinde TUR-NAZ şirketini kurdu.

Öldüğü iddia edilmişti...

Piyasayı 5 milyon TL dolandırdığı gerçeksiyle aranmakta olan TUR-NAZ Trading LTD Direktörü Masum Menteşe’nin adadan kaçmaya çalışırken öldürüldüğü iddia edilmişti. Yine aynı iddiaya göre kadın iç çamaşırı giymiş olan ceset, Taşucu sahiline vurmuştu.

Ancak Masum Menteşe’nin öldürüldüğü ve cesedinin Taşucu sahilinde bulunduğu yönündeki iddiayı araştıran KIBRIS Gazetesi, Türkiye medyası ve emniyet güçlerinden, son günlerde Taşucu sahilinde herhangi bir kadın veya erkek cesedinin bulunmadığı bilgisine ulaşmıştı.

Toslak, kaçmalarına yardımcı olduğunu itiraf etmişti...

Dolandırıcılık olayıyla bağlantılı olarak aranmakta olan Masum Menteşe, Feridun Ersalan, Şahin Ocak ve Adem Turpçu’nun kaçmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ahmet Tolsak, polise suçunu itiraf etmiş ve kaçmalarına yardımcı olduğunu söylemişti.

Tahkikatın tamamlanmasının ardından teminata bağlanan Toslak, davaları görüşülünceye kadar serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 09:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104