Meral ve Vedat Ertüngü Lisesi “Betonarme Karkas Tamamlama Töreni” gerçekleştirildi

banner37

Meral ve Vedat Ertüngü Lisesi “Betonarme Karkas Tamamlama Töreni” gerçekleştirildi
banner99

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Vedat Ertüngü arasında imzalanan protokol çerçevesinde inşaatı devam eden Meral ve Vedat Ertüngü Lisesi “Betonarme Karkas Tamamlama Töreni” gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vedat Ertüngü ve eşi Meral Ertüngü okul yaptırıyor olmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek duygularını aktardılar.

banner134

Okul binasının Mimarı da inşaat hakkında bilgiler verdi. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu da yaptığı konuşmada, tam teşekküllü çağdaş bir okulun nasıl yükseldiğini görüyoruz” diyerek fırsat eşitliği açısından okul yatırımlarının önemine işaret etti ve Ertüngü ailesine teşekkür etti.

 Amcaoğlu, “Fırsat eşitliği açısından çok büyük bir yatırım. Okulun karkasının tamamlanması için tören düzenliyoruz.

Önümüzdeki Şubat ayında okulun kapıları çocuklarımıza açılacak. 540 öğrenci eğitim alabilecek ” dedi. Bakan Amcaoğlu, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları aşmak için gerekeni yaptıklarını, okullarla ilgili çalışmaların tamamlandığını belirterek “13-14 Eylül’de öğrencilerle öğretmenleri kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da KKTC’nin geleceği açısından bu tür yatırımların ülke adına umut verici olduğunu dile getirdi Tatar, “Bu ülkede güzel şeyler olduğunu hep birlikte görüyoruz.

 Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi gelecek nesillere millî şuurla en iyi şekilde eğitecektir. Ertüngü ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

 Milli birliğimiz için özveri yapabilmek çok önemli. KKTC olarak yolumuzda ilerliyoruz. 47 yıldır çok şeyler başardık başarmaya da devam edeceğiz.

Özgüvenle geleceğe umutla bakabilmek önemli. Öğrencilerimize yol göstericiliğimiz önemli. ” dedi. Cumhurbaşkanı Tatar, pandemi döneminde böylesi yatırımların önemine işaret ederek vakaların artmasına rağmen yüz yüze eğitimin alınan tedbirlerle birlikte başlanacağını, Sağlık Bakanı ve Eğitim Bakanıyla sürekli istişare halinde olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88