banner6

Mercedes davasında süresiz erteleme

banner37

Toparlanıyoruz Hareketi’nin UBP-DP Hükümetinin 2 Milyon TL tutarında Mercedes marka makam aracı alım kararına karşı açmış olduğu davayla ilgili ara emri istinaf duruşması 9 Aralık tarihinde yapıldı.Hitapların ardından, Yüksek İdare Mahkemesi davayı kararını okumak üzere süresiz olarak erteledi.

Mercedes davasında süresiz erteleme
banner151 banner143

Hareketten yapılan açıklamada, 7 Kasım’da tek yargıçla oturum yapan Yüksek İdare Mahkemesi’nin, ara emri talebini, “Toparlanıyoruz Hareketi’nin ilk nazarda meşru menfaati olmadığı, dava konusu kararın açıkça hukuka aykırı olmadığı ve telafisi imkânsız bir zarar olmadığı” gerekçesiyle reddettiği hatırlatıldı.

Kararla ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada kararın istinaf edileceğinin söylenildiği belirtilen Toparlanıyoruz açıklamasında, 9 Aralık Cuma günü yapılan istinaf duruşmasında Toparlanıyoruz Hareketi’ni temsilen hitap yapan Av. Serkan Mesutoğlu’nun, YİM’de açılan ve idarenin kararlarının denetlenebilmesinin en etkin yolu olan iptal davalarının önemine değindiği, bu denetleme yolunun kapatılmaması gerektiği ve bir idari işlemin dava edilebileceği koşulların daraltılmasının hukuk devletini etkin kılmayı önleyeceğini dile getirdiği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 16:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104