Merdiven boşluğundaki eşyaları götürdüler

banner37

Gazimağusa’nın Çanakkale bölgesindeki bir apartmandan, 4 kişiye ait çok sayıda çeşitli eşya sirkat eden anne-oğul aleyhine, mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Merdiven boşluğundaki eşyaları götürdüler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

EVLERİNDE, HIRSIZLIK MAL OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN EŞYALAR DA BULUNDU… Polisin mahkemede verdiği şahadette, merdiven boşluğundan bir adet şezlong, bir adet plastik çamaşır asma aparatı, bir adet halı ve bir çift bin TL değerinde spor ayakkabı çaldıkları iddia edilen zanlıların evinde yapılan aramada, henüz tespit edilemeyen kişilerden sirkat edildiği düşünülen çok sayıda eşya da bulundu

Gazimağusa’nın Çanakkale bölgesinde bir apartmandan 4 kişiye ait çok sayıda çeşitli eşya sirkat eden anne-oğul, polise yapılan şikayet üzerine, incelenen kamera kayıtları sonucu tutuklandı.

Kayıtlardan eşkalleri tespit edilip kısa sürede ikamet ettikleri Kali Land bölgesinde yakalanan  N.M.(K-56) ve M.C.M.(E-26) aleyhine, mahkemeden, 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis, suçlarını kabul eden zanlıların kalmakta olduğu evde, çalıntı oldukları düşünülen çok sayıda eşya tespit etti.

Tahkikat yeni

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, 24-30 Nisan tarihleri arasında,  Gazimağusa’da meydana gelen sirkat suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Şükrü Hafız, zanlıların, Çanakkale bölgesindeki Kayalar -2 isimli apartmanın merdiven boşluğunda bulunan aynı apartmanda sakin T.K., S.Ç., H.K., M.P.’ye ait çeşitli eşyaları sirkat ettiğini anlattı.

Hafız, bir adet şezlong, bir adet plastik çamaşır asma aparatı, bir adet halı ve bir çift bin TL değerinde spor ayakkabı çaldıkları iddia edilen zanlıların, incelenen kamera kayıtları sonucu eşkali tespit edilerek, ikamet ettikleri Kali Land bölgesindeki evlerinde tespit edildi.

Tanık polis, 3 Mayıs’ta, zanlıların ikamet ettikleri bahse konu ikametgahda, mahkemeden temin edilen arama emri ışığında, sirkat edilen halılar, ayakkabılar, çamaşır telinin yanı sıra henüz tespit edilemeyen kişilerden sirkat edildiği düşünülen çok sayıda eşya bulunduğunu ifade etti.

Bölgedeki üç kişiden sözlü şikayet aldığını, konu şikayetlerin artma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunu anlatan tanık polis, kamera kayıtlarını incelemeye devam ettiklerini belirtti ve mahkemeden, henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin, tahkikatını salimen tamamlayabilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların, 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75