banner6

Meritta bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlıyor

banner37

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, deniz kaplumbağalarının ve doğanın korunmasına yönelik toplum bilincini artırmak hedefi ile her yaştan öğrencinin katıldığı okul ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor.

Meritta bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlıyor
banner151 banner143

Kuruluşunun 4. yıldönümünü kutlayan Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, bugüne kadar 12 okuldan 1000’e yakın öğrencinin ziyaretine ev sahipliği yaptı. Merkezde tedavisi devam eden kaplumbağaları gözlemleme şansı bulan öğrenciler, kaplumbağaların nasıl iyileştirildiği ve doğal ortamları olan denizlere yeniden gönderilmeleri hakkında bilgilendirildi. Deniz kaplumbağalarının yaşam süreçleri, beslenmeleri ve ülkemizde neslini devam ettiren kaplumbağa türleri hakkında da bilgi sahibi olan öğrenciler, çevre kirliliğinin önlenmesi ve doğanın korunarak daha yaşanabilir bir hale getirilmesi konularında da bilinçlendirildi.

Doğa ve hayvanların korunmasını yeni nesillere aşılamak amacıyla çeşitli projeler yürüten merkez, bu ziyaretlerle öğrencilere hem eğlenceli hem de öğretici bir etkinliğe katılma fırsatı sunuyor. Son olarak Şehit Hasan Cafer İlkokulu’ndan 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin ziyaret ettiği Merkez’den yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde 6 okuldan yaklaşık 500 öğrencinin daha ziyaret gerçekleştireceği ve bu yıl ziyaretçi rekoru kırıldığı kaydedildi. Merit Otelleri Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Silem Sargın Kara, toplumda deniz kaplumbağalarına yönelik farkındalığın her geçen gün daha da arttığını dile getirerek okul ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kara, bugüne kadar merkezi ziyaret eden Karaoğlanoğlu İlkokulu, Osman Türkay Anaokulu, Karaoğlanoğlu İzcileri, Polat Paşa Lisesi, Türk Maarif Koleji, Kıbrıs İllim Üniversitesi, Montessori Okulu, Karşıyaka İlkokulu, English School of Kyrenia, Bambini Montessori Nursery, Oğuz Veli Ortaokulu ile Girne Özel Eğitim ve İş Eğitimi Merkezi’nin öğrenci ve öğretmenlerine duyarlılıklarından dolayı gönülden teşekkürlerini sundu.

Merkez tüm ziyaretçilere ücretsiz olarak açık

Kurumsal ve bireysel ziyaretlere ücretsiz olarak açık olan merkezde, tedavi altındaki deniz kaplumbağalarını görmenin yanı sıra, bir deniz kaplumbağasını evlat edinmek ya da Meritta gönüllüsü olmak da mümkün. Bireysel ziyaretçiler, 0 533 839 95 95 numaralı telefondan ziyaret öncesinde isim ve kişi sayısı kaydı yaparak Pazar günleri 10.00 – 17:00 saatleri arasında, okullar vb. kurumsal ziyaretçiler ise aynı numaradan randevu oluşturarak merkezi ziyaret edebilirler.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104