banner6

Merkezi Cezaevin'de artan vaka sayıları Gardiyanlara işi bıraktırdı

banner37

Merkezi Cezaevin'de artan vaka sayıları Gardiyanlara işi bıraktırdı
banner8

113 mahkum ve tutuklu ile 8 gardiyanın test sonucunun pozitif çıkması sonrası yetkililerin yeterli önlem almaması gerekçesiyle gardiyanlar bu sabah iş bıraktı. Virüsün ailelerine sıçramasını engellemek adına, cezaevindeki salgın sona erene kadar kalıp izole olabilecekleri bir yurt talep eden gardiyanlar, İçişleri Bakanı Evren’in olumlu yöndeki sözü ile tekrardan iş başı yaptı.

Koronavirüs salgınının Merkezi Cezaevi’ne sıçraması ve 109 mahkum ve tutuklu ile 8 gardiyanın test sonuçlarının Koronavirüs pozitif çıkmasının ardından yetkililerin gerekli önlemleri almaması gerekçesiyle gardiyanlar bu sabah görev almayı reddetti.

Söz konusu krizin patlak vermesinin ardından cezaevinde örgütlü sendikalar ile İçişleri Bakanı Kutlu Evren cezaevine giderek gardiyanların sorunlarını dinledi, çözüm üretmeye çalıştı.

Virüsün ailelerine sıçramasını engellemek adına, cezaevindeki salgın sona erene kadar kalıp izole olabilecekleri bir yurt talep eden gardiyanlar, İçişleri Bakanı Evren’in olumlu yöndeki sözü ile tekrardan iş başı yaptı.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104