Mersinlik'teki ceset, kayıp Coşkun'a ait

banner37

Kaplıca-Mersinlik’te denizden yaklaşık bir kilometre uzaklıkta kıyıya vurmuş şekilde bulunan erkek cesedinin kimlik tespiti için yapılan DNA testi sonucu çıktı

Mersinlik'teki ceset, kayıp Coşkun'a ait
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Kaplıca-Mersinlik bölgesinde geçtiğimiz gün bulunan erkek cesedine yapılan DNA testi, ölen kişinin Çayırova’daki evinden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 18 yaşındaki Veysel Coşkun’a ait olduğunu ortaya koydu.

Polisten yapılan açıklamaya göre, 22 Eylül’de saat 12.00 sıralarında, Kaplıca- Mersinlik 1-2. km'leri arasında, deniz sahilinde bulunan erkek cesedinin kimlik tespiti için yapılan DNA testi sonucunda, söz konusu cesedin 17 Eylül’den beri kayıp olan Çayırova’da sakin Veysel Coşkun’a ait olduğu belirlendi.

Acı haber bölgede erken duyuldu… Coşkun ailesi, haberi duyunca büyük yıkım yaşadı…

Edinilen bilgiye göre, Veysel Coşkun bugün Çayırova’da toprağa verilecek.

Önce eşyaları, sonra da

cansız bedeni bulunmuştu

Hatıralanacağı üzere, 22 Eylül’de Veysel Coşkun’un eşyaları Kaplıca-Mersinlik bölgesindeki bir kayaların altında bulundu.

banner134
Bölgede aramalarını yoğunlaştıran polis, aynı yerde kıyıya vurmuş çıplak bir erkek cesedi bulmuştu. Ancak bulunan cesedin Coşkun’a ait olup olmadığı tespit edilememişti.

Kimlik tespiti için ceset ile kayıp Veysel Coşkun’un ailesinden alınan örnekle DNA testi yapılmasına karar verilmişti.

Edinilen bilgilere göre, Çayırova'da ikamet eden Veysel Coşkun, 17 Eylül Pazartesi günü evinden ayrılmıştı.

Kendisinden haber alınamayan Coşkun’un telefon sinyalinin, 22 Eylül’de Kaplıca-Mersinlik bölgesinde tespit edilmesi üzerine aramalar o bölgede yoğunlaşmıştı.

Balık avlamaya giden bir vatandaş; Coşkun’a ait tişört, ayakkabı ve ayakkabı içerisinde şarjı bitmek üzere olan telefonunu deniz kenarında bir kayanın altında bulunmuştu.

İhbar üzerine olay yerine giden polis, bölgede inceleme yapmış ve eşyaların, günlerdir kayıp olan Veysel Coşkun’a ait olduğu tespit etmişti.

Coşkun’u arama çalışmaları esnasında kıyafetlerin bulunduğu yerin bir kilometre uzağında kıyıya vurmuş çıplak bir erkek cesedi bulunmuştu. Çok sayıda polis ile Olay Yeri İnceleme uzmanları cesedi Coşkun’un yakın arkadaşına gösterilmiş ancak teşhis edilememişti.

Kimlik tespiti için ceset ile kayıp Veysel Coşkun’un ailesinden alınacak örnekle DNA testi yapılmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 08:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75