banner6

Meyhanecilikten büfeciliğe

banner37

İnönü'de yılladır Bizim Meyhane isimli işyerini çalıştıran Hüsnü İletir, şimdi de köy girişindeki büfeyi işletiyor. Hüsnü İletir, 2 yıldır köyün girişine büfe kurup, kebap çeşitleri satmayı hedeflediğini ancak böyle bir iş yeri kurmanın sermaye gerektirmesi nedeniyle kuramadığını anlattı. Hedefini 1 buçuk ay önce gerçekleştirmeyi başaran İletir, vatandaşın ilgisinden de memnun olduğunu kaydetti.

Meyhanecilikten büfeciliğe
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

İnönü'de yıllardır meyhane işletmeciliği yapan Hüsnü İletir, şimdi de köyün girişinde kurduğu büfede kebap çeşitleri satıyor.

Sabah büfede, akşam meyhanede çalışan İletir, vatandaşın ilgisinden de memnun.

KIBRIS Gazetesi'ne konuşan Hüsnü İletir, 2 yıldır köyün girişine büfe kurup, kebap çeşitleri satmayı hedeflediğini ancak böyle bir iş yeri kurmanın sermaye gerektirmesi nedeniyle kuramadığını anlattı.

Hedefini 1 buçuk ay önce gerçekleştirmeyi başaran İletir, "Aslanköy'den İnönü'ye kadar yol üzerinde vatandaşların su bile satın alabileceği bir yer yok. Ben de bu ihtiyacı fark ettim ve böyle bir iş kurdum" dedi.

Bekçi görevi de görüyor...

Hüsnü İletir çalıştırdığı büfenin konumu itibariyle de aracını büfenin yan tarafına bırakıp, giden köylülerin arabalarını da korumuş oluyor.

Her gün saat 14.30'a kadar büfede çalışan İletir şu ifadeleri kullandı:

“Lefkoşa ve Gazimağusa'da çalışan birçok köylümüz arabasını hemen büfenin yanı başına bırakıp işine otobüsle gidiyor.

Burada olmam, onların da içlerini rahatlatıyor. Çünkü hem ben burada oluyorum, hem de alışverişe gelen müşteriler burada oluyor. Böyle olunca da kimse araçlara zarar vermeye cesaret edemiyor.”

Hedefinde otobüsten salon yapmak var

Hedefinde kış için, bir otobüs getirerek onu müşterilerin içerisinde rahatlıkla yemek yiyebileceği bir salona dönüştürmek olan İletir, slogan olarak "bu otobüste yemek yemek serbest" yazısını asmayı düşünüyor.

Otobüslerin içerisinde yemek yemenin yasak olduğunu belirten İletir, sloganın da buradan aklına geldiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 10:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104