banner6

MHA'nın tutumu gazetecilikle bağdaşmıyor

banner37

Namık Kemal Lisesi öğretmenleri ve okul aile birliği, sosyal medyada da yer alan ve okul müdürünü, muavin ve öğretmenleri hedef aldığını belirttikleri yayınları, basın toplantısı düzenleyerek kınadı.

MHA'nın tutumu gazetecilikle bağdaşmıyor
banner151 banner143

Namık Kema Lisesi öğretmenleri ve okul aile birliği, Mağusa Haber Ajansı’nın, NKL öğretmenlerine yönelik asılsız ve cinsiyetçi yaklaşım içeren bir yazı yayımladığını; ardından da okul müdürüyle ilgili ağır hakaretler içeren bir yazıyı sosyal medyada paylaştığını belirten basın açıklaması yaptı.  

Okul aile birliği başkanı Pelin Üretici, okul müdürü ve muavinlerle birlikte dimdik duracaklarını, mesleklerine de dört elle sarılmaya devam edeceklerini vurguladı.

‘Gazetecinin, okul müdürünü tehdit etmesi yanlıştır’

Yapılan yayının gerçekliğinin araştırılmadığını, öç alma duygusuyla saldırıya geçildiğini; bir gazetecinin küfür içeren bir yazıyı gönül rahatlığıyla sosyal medyada paylaşmasının da etik olmadığını anlatan Pelin Üretici, ‘Bir gazetecinin araştırmadan yalan yanlış haberlerle saygın bir kurumu karalaması bizce yanlıştır. Bir gazetecinin yılların emeğini hiçe sayarak okulun müdürünü tehdit etmesi, NKL ile ilgili haberleri abartarak yazacağını söylemesi bizce doğru bir davranış değildir’ dedi.

‘NKL öğretmenleri olarak bu yalan yanlış haberleri yapanları müdürümüzü tehdit edecek kadar mesleğini kötü kullanan bu gazeteciyi, birkaç satırla yılların emeğini heba etmeye çalışanları toplumda yanlış algı yaratmak için uğraşanları şiddetle kınıyoruz’ şeklinde konuşan Üretici,  yaşananların sadece bir gazetecinin yarattığı sorun değil, yılların yanlış eğitim politikalarının bir sonucu olduğunu kaydetti.

‘Tepkiye rağmen haber yapılmaya devam edildi’

Ürtici, açıklamasının devamında, Söz konusu haber okulumuz öğretmenlerinden büyük tepki görmüş ve gördüğü tepki üzerine de haber sitesi, okulumuz aleyhine haber yapmaya devam etmiştir. Haber sitesi kayıt yaptırmaya gelen öğrencinin abisinin sosyal medyada yazdığı ve müdürümüzü hedef alan küfür dolu yazıyı aynen kopyalayarak haber yapmıştır. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. Söz konusu haber sitesinin bu tutumunu gazetecilikle bağdaşmayan bir durum olarak görmekteyiz.

Bizler Okul Aile Birliği olarak söz konusu haber sitesini karalama kampanyasından vazgeçip tarafsız gazeteciliğe davet ediyoruz. Okul Aile Birliği olarak bizler Okul Müdürümüz Sayın İlknur Şemi’ye olan güven ve güçlü desteğimizin devam ettiğini belirtmek istiyoruz. Sayın müdürümüzün liderliğinde daha iyi Namık Kemal Lisesi yaratmak için uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğimizi saygı ile kamuoyuna duyururuz’ ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 23:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104