banner6

Michail, 18 ay hapis yatacak

banner37

Metehan’dan KKTC’ye girerken aracında 32 gram kokain, Lapta’da kaldığı otel odasında ise 31 gram hintkeneviri ve hassas terazi ele geçirilen Kıbrıslı Rum Athinakis Michail, hapis cezası aldı.

Michail, 18 ay hapis yatacak
banner99

Emine UYSAL

Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaparken aracında 32 gram kokain, Lapta’da kaldığı otel odasında ise 31 gram 980 miligram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve hassas terazi ele geçirilen Kıbrıslı Rum Athinakis Michail, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

7 Haziran’da saat 16.15’te Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen sanığın kullanımındaki HYT 224 plakalı araçta yapılan aramada aracın içindeki yeşil renk el çantası içinde naylona sarılı 32 gram kokain türü uyuşturucu madde bulunarak emare alınmıştı.

Sanığın, Lapta’da kaldığı otelde 21-A numaralı odada yapılan aramada ise elbise dolabında mavi ve yeşil renk iki ayrı naylona sarılı 31 gram 980 miligram ağırlığında hintkeneviri, satışa hazır 7 ayrı poşete sarılı 3 gram 873 miligram ağırlığımda kokain türü uyuşturucu madde ile komodin çekmecesinde siyah renk hassas terazi ve metal kaşık bulunmuştu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde kokain ve hintkeneviri ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Michail, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde davalarını kabul etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlediği suçların 18 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna işaret etti.

Hüdaverdi, kokain gibi en tehlikeli olan uyuşturucu türü ile hintkeneviri ithal eden sanığın, şahsi kullanım miktarının üzerinde uyuşturucu tasarruf ettiğine vurgu yaptı.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 18 ay hapis cezası verdiklerini açıladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 08:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104