Michel: Müzakereler BM himayesinde erken zamanda başlamalı

banner37

Michel: Müzakereler BM himayesinde erken zamanda başlamalı
banner90
banner8

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Kıbrıs sorununa yönelik müzakerelerin BM himayesinde en erken zamanda başlaması gerektiğini vurguladı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

banner134
AB kıdemli bir yetkilisi tarafından basına verilen brifingde, “telefon görüşmesi Türkiye’nin talebi üzerine gerçekleştirildi. Michel, Erdoğan’a Doğu Akdeniz’le ilgili Zirve Toplantısı kararları konusunda bilgi verdi. Yumuşamanın devam etmesi ve derinleştirilmesi gerektiğini vurguladı” dendi.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, “Yunanistan ile istikşafi görüşmelerin yeniden başlaması gerektiğine” vurgu yaparak, “Kıbrıs sorunun çözümü müzakerelerinin BM himayesinde en erken zamanda başlaması gerektiğine” işaret ettiğine atıfta bulunan AB kıdemli bir yetkilisi, “Her iki başkan da iletişim kanalını açık tutmaya karar verdi” dedi.

AB kıdemli bir yetkilisi, “Yumuşamanın derinleştirilmesinin” ne anlama geldiği sorusuna, "son aylarda düşmanca eleştiriler ve eylemler gördük. Bunlar geçen haftaki kararlarda da belirtildi, dolayısıyla durumu yumuşaması gerekiyor” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75