banner6

Miktar 141 bin 350 TL’ye ulaştı

banner37

Gönyeli’de faaliyet gösteren Benli Gıda’da müdür olarak çalışan ve 141 bin TL çaldığı gerekçesiyle tutuklanan İ.D teminat duruşmasına çıkarıldı

Miktar 141 bin 350 TL’ye ulaştı
banner90
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de faaliyet gösteren Benli Gıda’da müdür olarak çalışan ve 141 bin 350 TL çaldığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı İ.D teminatla serbest bırakıldı.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

    Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Pınardan, 2022-25.01.2023 tarihleri arasında Gönyeli’de faaliyet gösteren işletmeciliğini Ali BENLİ' nin yaptığı Benli Gıda Ltd’de müdür yardımcısı olan İ.D’nin kasiyerlere yardım etmek maksadı ile alışveriş yapan müşterilere satışını yaptığı ürünlerin fişlerini iptal ederek toplamda 141 bin 350 TL parayı zimmetine geçirerek sirkat ettiğini belirtti.

   Pınardan,  zanlının aynı gün Lefkoşa kaza mahkemesinden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

   Mesele ile ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını belirten Pınardan, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 200’er bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104