Miktar 185 bin TL’yi aştı

banner37

Pazarlamacı olarak çalıştığı İrem Pazarlama isimli iş yerinde, faturalarda oynama yaparak çeşitli ürünleri satmış gibi gösterip zimmetine para geçirmekle suçlanan Caner Palta’nın tutukluluk süresi uzatıldı

Miktar 185 bin TL’yi aştı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta pazarlamacı olarak çalıştığı İrem Pazarlama isimli iş yerinden faturalarda oynama yaparak çeşitli ürünleri satmış gibi gösterip zimmetine 73 bin TL geçirmekle tutuklanan zanlı Caner Palta’nın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

   Polis, tahkikatın devam ettiğini ve 185 bin TL’ye ulaşan miktarın artmasının beklendiğini mahkemeye aktardı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Aytaç Çebi, tanık olarak dinlendi.

   Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet veren polis memuru Çebi, zanlının pazarlamacı olarak çalıştığı Haspolat’ta faaliyet gösteren İrem Pazarlama LTD’ye ait sipariş faturalarını, 2018-2019 yılları arasında Girne’de faaliyet gösteren OYAK Ordu Pazarı Girne mağazası müdürlüğü adına sahte olarak düzenleyerek, sipariş edilen çeşitli markalarda viski, tekila, şarap ve puroları İrem Pazarlama’nın depolarından alıp, başka işyerlerine sattığını ve bu satışların karşılığında tahsil ettiği 73 bin 715.20 krş., 40 fatura sahteleyerek zimmetine geçirdiğini söyledi.

   Polis memuru Aytaç Çebi, zanlının tutuklanmasının ardından 57 adet daha sipariş faturalarını sahteleyerek, 111 bin TL daha temin ettiğinin belirlendiğine dikkat çekti.

   Çebi, zanlının huzurunda ikametgâhında mahkeme emrince yapılan aramada, 100 adet farklı markalarda içki ve 1 adet Oyak Ordu Pazarı Girne Mağazası Müdürlüğü yazılı kaşenin tespit edilerek, emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Çebi, zanlının meseleyle ilgili olarak gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğine vurgu yaptı.

   Zanlının sirkat etmiş olduğu miktarın artmasının kuvvetle muhtemel olduğunun öğrenildiğini belirten Çebi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalçın PALTA
Yalçın PALTA - 1 yıl Önce

Tuzak bu o şirket iyi araştırılmalı böyle saçmalık olmaz bu kadar açık olacak şirketin haberi olmayacak ali cengiz oyunu bu

Yalçın PALTA
Yalçın PALTA - 1 yıl Önce

Saçma sapan bi olay

Mehmet Taşkıran
Mehmet Taşkıran - 1 yıl Önce

Gözünü toprak doyursun

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75