banner6

Milletin Partisi UBP’ye katılıyor

banner37

Milletin Partisi kurucularından Bertan Zaroğlu, istikrarlı bir gelecek için Milletin Partisi’nin kapatılıp tüm üyeleriyle birlikte UBP’ye dahil olunacağını duyurdu

Milletin Partisi  UBP’ye katılıyor
banner151

Doğan SAMER

Milletin Partisi kurucularından Bertan Zaroğlu, partinin kapatılıp tüm üyeleriyle birlikte Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) katılacaklarını açıkladı.

Zaroğlu, bu katılımın istikrarlı bir gelecek için yapıldığını vurguladı.

Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklamalarda bulunan Zaroğlu, 15 gün önce Başbakan Faiz Sucuoğlu tarafından UBP’ye katılmaları konusunda teklif aldığını belirterek, beraber hareket etme konusunda karar aldıklarını söyledi.

Kendisine Lefkoşa 6’ncı sıradan milletvekilliği aday sözü verildiğini açıklayan Zaroğlu, bu teklifin parti meclisinde değerlendirildiğini ve oy birliğiyle kabul edildiğini belirtti.

Bertan Zaroğlu, bazı medya kuruluşlarında uzun bir süredir UBP ile görüşmeler yapıldığının yazılmasının yalan olduğuna işaret etti.

“Hangi makamda olduğumuzun bir önemi yok”

Milletin Partisi kurucularından Zaroğlu, hangi makamda olunduğunun bir önemi olmadığını vurgulayarak bu kararın ülkede istikrarlı bir yönetim olması açısından alındığının altını çizdi.

Yakın bir zamanda UBP’ye katılımın büyük bir törenle gerçekleşeceğini söyleyen Zaroğlu, törenin gerçekleşeceği gün konusunda çalışmalar yapıldığını aktardı.

Zaroğlu son olarak, milli birlik ve bütünlük adına UBP’ye katılacaklarını, ortak akılla ve bir bütün halinde hareket edeceklerini söyledi.  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110