banner6

Mimarlar Girne'de buluşuyor

banner37

Amerika Mimarlar Odası Avrupa Bölümü, 2016 yılı toplantısını Girne’de gerçekleştirecek.

Mimarlar Girne'de buluşuyor
banner150

banner150 banner150

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre toplantı 29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında “Kültürlerarası İletişim Konferansı”  yapılacak.

Konferansa, Amerika’dan ve Avrupa ülkelerinden yaklaşık 60 mimar katılacak. Konferans ile eş zamanlı olarak uluslararası öğrenci çalışması da yapılacak. Çalışmaya 5 farklı ülkeden ve KKTC’den 20 mimarlık öğrencisi katılacak. Çalışmalar kapsamında gruplar oluşturulup, Girne Belediyesi Bandabuliya ve çevresi incelenerek, 4 farklı fikir projesi hazırlanacak.

Hazırlanan projeler, aralarında Girne Belediye Başkanı ve Amerika Mimarlar Odası Avrupa Bölge Başkanının bulunduğu jüriye sunulacak.

Girne Belediyesi katkıda bulunuyor

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,  Girne Belediyesi’nin ulaşım ve yemek konusunda mimarlara katkıda bulunacağını ifade ederek, organizasyonun Amerika Mimarlar Odası üyesi ve Girne Belediyesi’nde görevli Ali Yapıcıoğlu’nun girişimleri sonucu gerçekleştirileceğini söyledi.

Amerika ve Avrupa’dan mimarları Girne’de ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyacaklarını ifade eden Nidai Güngördü, programla ilgili detaylı bilginin www.aiaeurope.org isimli siteden elde edilebileceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104