Minareliköy yangını, kundaklamaymış

banner37

Hatipoğlu Tic. LTD isimli geri dönüşüm fabrikasının avlusunda 11 Mayıs’ta meydana gelen yangının kundaklama sonucu olduğu ortaya çıktı. Kundakladığını itiraf eden İ.A., cezaevine gönderildi, suç ortağı oldukları iddiasıyla 2 kişi tutuklandı

Minareliköy yangını, kundaklamaymış
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Minareliköy Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hatipoğlu Tic. LTD isimli geri dönüşüm fabrikasının avlusunda 11 Mayıs’ta çıkan ve 260 bin TL hasarla sonuçlanan yangının İ.A tarafından kasten çıkarıldığı tespit edildi. İ.A.’nın ifadesinde adı geçen B.Y., ve M.S., de tutuklandı.

İ.A., ve B.Y., “Bina içerisindeki eşyaları ateşe verme ve Kasti hasar”, zanlı M.S., ise “Suça teşvik etmek” suçundan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kundaklamayı kendisinin yaptığını itiraf eden İ.A., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, diğer iki zanlının aleyhine soruşturma amaçlı olarak birer gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, zanlı İ.A.’nın 11.05.2021 tarihinde, Minareliköy Kirli Sanayi Bölgesi’nde faaliyet göstermekte olan Hatipoğlu Tic. LTD isimli geri dönüşüm fabrikasının avlusunda üç yanı sandviç panellerle kapalı bulunan atık plastik kırma makinesinin bandı, avlu içerisinde bulunan iki adet big beg kırık plastik torbası içerisinde yaklaşık 3 ton kırılmış plastik ve avluda işlem görmemiş yaklaşık 300 ton atık naylonu kasten ateşe verip, 260 bin TL zarar meydana gelmesine neden olmakla methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, meseleyle ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada; bahse konu atıkların, İ.A.’nın ifadesi doğrultusunda zanlılar B.Y., ve M.S.’nin de tutuklandığını ve suçla bağlarının olup olmadığının araştırılacağını kaydetti.

İ.A.’nın teminata bağlanmasını talep eden Aydoğanlı, diğer iki zanlının ise suçla bağı olup olmadığının ortaya çıkarılabilmesi için bir gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, İ.A.’nın teminatla serbest kalma talebini reddedip, 40 günü aşmamak kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine, diğer iki zanlının ise tahkikat için bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75