Minik Efe, yoğun bakımda

banner37

Yenierenköy’de fiber tekne su alınca 3 kişi boğulma tehlikesi geçirdi; Bafra’daki bir otelin havuzunda boğulma tehlikesi geçiren 4 yaşındaki Efe’yi ise cankurtaran kurtardı

banner87
Minik Efe, yoğun bakımda
banner8

Ayşe BULUT

Yaz mevsimi geldi, deniz ve havuz sezonu açılınca boğulma vakalarında da artış olmaya başladı.

Karpaz’da iki ayrı bölgeden dün boğulma tehlikesi geçiren kişilerin haberleri geldi. Bafra ve Yenierenköy’de yaşanan vakalarda 4 kişi, boğulma tehlikesi geçirdi.

4 yaşındaki Efe Savran yoğun bakıma alınırken; Mustafa Metni, Hürsen Metni ve Nazan Gürsel’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Efe’yi cankurtaran kurtardı

Bafra Tatil Köyü’nde dün saat 10.30’da bir otelin havuzunda 4 yaşındaki Efe Savran boğulma tehlikesi geçirdi.
   Efe Savran otelin cankurtaranı tarafından kurtarılarak otel sağlık görevlilerinin müdahalesinin ardından Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.
   Savran daha sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek çocuk yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.

 

Fiber tekne su aldı


   Yenierenköy Balıkçı Barınağı içerisinde saat 11.00 sıralarında, 27 yaşındaki Mustafa Metni’nin kullanımında bulunan fiber teknenin su alıp batması neticesinde, tekne içerisinde bulunan, Mustafa Metni, 46 yaşındaki Hürsen Metni ve 45 yaşındaki Nazan Gürsel boğulma tehlikesi geçirdi.
   Bahse konu şahıslar Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahalesi ile kurtarılarak karaya çıkarıldılar.
   Hürsen Metni kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108