banner6

Miracle Değirmenlik’in kulüp başkanı Hakan Törehan konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi

banner37

Miracle Değirmenlik’in kulüp başkanı Hakan Törehan konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi
banner99

  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından lig tescili iptal edilen ve ligden ihraç edilen Miracle Değirmenlik’in kulüp başkanı Hakan Törehan konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Hakan Törehan’a Asbaşkan Ebru Törehan, futbolcular Kasım Tağman ve Murat Ormancı ile yöneticiler eşlik etti.
“Ortada karşılıksız bir çek yoktur”
   Golden Tulip Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında başkan Hakan Törehan konunun bu noktalara gelmesinin Burak Koçar tranferiyle ilgili verilen bir çek olduğunu kaydederek “Ortada karşılıksız bir çek yoktur. Bankadan dönen çekin karşılığı yatırılmış ancak yasal olan 14 günlük süre geçmeden alınmış karar vardır” iddiasında bulundu.
  Törehan çekin yasal olan 14 günlük süresinin 10 Ocak’ta dolacağını ve ancak o tarihte karşılıksız denebileceğini savunarak “teknik olarak 10 Ocak’tan önce karşılıksız denemez. Ancak Federasyon 8 Ocak tarhinde Burak Koçar ile ilgili karar almış ve Göçmenköy’e geri vermiştir. Yani çek karşılıksız çıkmadan önce karar alınmıştır ve bize göre de bu son derece hatalıdır” dedi.


“Çek karataş’a ciro edilmiştir”


 “Federasyon böyle bir karar aldığı halde, bizim karşılıksız çıktığı iddia edilen çekimiz nerede?” diye soran Törehan bu konuda henüz bilgilerinin olmadığını ve çekin Göçmenköy kulüp başkanı Ersan Karataş’a ciro edildiğini tespit ettiklerini belirtti. Törehan “bu andan itibaren konu çekin sahibi Ezel Kaynak ile Ersan Karataş arasında hukuk davasına gidilebilir” diyerek kulüplerin aradan çıktığını savundu.
 Törehan, Burak Koçar transferi ile ilgili alınan hatalı karar neticesinde mahkemeye gittiklerini, daha sonra da mahkemeyi geri çektiklerini belirterek “Tüzükte diyor ki “Federasyonun yargı kurullarını mahkemeye götüremezsiniz”. Federasyonun yargı kurulları, disiplin ve tahkim kurullarıdır. Yönetim kurulunun böyle bir karar alma yetkisi yoktur” iddiasında bulundu. 


“Tahkim Kurulu’nun lehimize bir karar vereceğinden eminim”

Törehan; “Bizim talebimiz Burak Koçar hakkında Göçmenköy lehine alınan kararının iptalidir. Bu amaçla yarın toplanacak olan Tahkim Kurulu’nun bizim lehimize karar vereceğinden eminim” şeklinde konuştu. Miracle Değirmenlik kulüp başkanı Hakan Törehan, Göçmenköy kulübünün federasyonu yanlıttığını ve bu kararın verildiğini düşündüğünü belirterek “Tahkim Kurulu’nun yasalar çerçevesinde doğru kararı vereceğine inancim tamdır” dedi. Burak konusunda yarın Tahkim’den lehlerine karar çıkması sonrası da tescillerinin iptali ile ilgili de tahkim’e başvuracaklarını aktaran Törehan, Tahkim Kurulu’nun kararının beklentilerinin aksine çıkması durumunda ise hukukun yıkılmış olacağını savundu. Törehan; “Haklılığımızı savunmak için ne gerekirse yapacağız” diye konuştu. Törehan ayrıca spor basınından kendilerine yardımcı olunmasını istedi.


“Kimse Değirmenlik’i tarihe gömemez”


   Kulüpler Birliği’nin konu ile ilgili olarak kendilerini bir kere bile aramadığı yakınmasında bulunan Törehan, önümüzdeki süreçte kulüpleri genel kurula çağırmanın da düşünceleri arasında olduğuna vurgu yaptı. Miracle Değirmenlik Başkanı Hakan Törehan, kimsenin Değirmenlik’i tarihe gömemeyeceğini belirterek “Biz futbol oynamaya devam edeceğiz. Türkiye’den veya başka takımlarla her hafta maç yapacağız. Bizim hedeflerimiz var. Bugün yarın veya daha sonra, farketmez.  Bu hedeflere ulaşmak için çabalayacağız”  diyerek sözlerini noktaladı. 
As Başkan Ebru Törehan’da toplantı sonunda alt yapı oyuncuları ve kadın takımının mektubunu okudu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104