Misafir kadınlar hırsızlıkla suçlanıyor

banner37

Karşıyaka’da misafir olarak kaldıkları evin yatak odasından 5 bin 500 TL değerindeki ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Şahinaz Özvasilyalı ile Safinaz Sağıroğlu isimli iki kadın hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı

Misafir kadınlar hırsızlıkla suçlanıyor
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Şahinaz Özvasilyalı ve Safinaz Sağıroğlu isimli iki kadın, misafir olarak kaldıkları M. K.’nin evinden 5 bin 500 TL değerindeki ziynet eşyalarını sirkat ettikleri suçlamasıyla dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mustafa Güneş’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneş, zanlıların 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde Karşıyaka’da meydana gelen ev açma ve ikametgahtan sirkat meselelerinden methaldar olduklarını söyledi.

Güneş, 14 Temmuz’da Lapta Polis Karakolu’na gelen Karşıyaka’da sakin M. K.’den, zanlıların misafir olarak kaldıkları evinin yatak odasında bulunan dolap içerisinden 5 bin 500 TL değerindeki ziynet eşyalarını sirkat ettiklerine dair şikayet aldıklarını söyledi.

Yapılan araştırmada zanlı Şahinaz Özvasilyalı’nın 13 Temmuz’da bir başka şahıs aracılığıyla şikayetçinin tarif ettiği şekilde bir bileklik, bir erkek yüzük ve bir kadın yüzüğünü 2 bin 800 TL karşılığında Girne’de bir kuyumcuda nakde çevirdiğini tespit ettiklerini belirten polis memuru Mustafa Güneş, zanlıların aynı gün derdest emri gereği tutuklandıklarını ifade etti.

Güneş, bu bağlamda zanlıların serbest kalması halinde alınması gereken ifadelere, bulunması gereken emarelere ve muhtemel olabilecek suç ortaklarına etki etme olasılıklarının kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyerek, meselenin salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı Şahinaz Özvasilyalı, suçlamaları kabul etmediğini belirterek “Ben yapmadım. Bu yüzden kriz geçirdim. Yapmış olsaydım kriz geçirmezdim. Ben masumum” ifadelerini kullandı.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığına ve zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğine dikkat çekerek, zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına ve zanlı Şahinaz Özvasilyalı’nın doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108