banner6

Mısır gevreği paketlerinden 2 kilo uyuşturucu çıktı

banner37

Mısır gevreği paketlerinden 2 kilo uyuşturucu çıktı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan Afrika kökenli iki kadını, mısır gevrekleri arasına 16 paket halinde sakladıkları 2 kilo Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi ithal ederken suçüstü yakaladı. Zimbabwe uyruklu zanlıların adını polise verdikleri şahıs ile uyuşturucuları ülkeye getirmek için 5 bin dolar karşılığında anlaştıkları itirafında bulundukları bildirildi.

  “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan Zimbabwe uyruklu zanlı Edit Chıpımbıro (K-28) ve zanlı 2 Tafadzwa Nicola Mutsago (K-31) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 1 gün tutukluluk emri alındı.
   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 6 Nisan’da saat 02.40’ta Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan zanlı 1 Edit Chıpımbıro ile zanlı 2 Tafadzwa Nicola Mutsago’nun valizlerinde yapılan aramada Chıpımbıro’ya ait siyah renk el çantası içerisinde 16 adet mısır gevreği paketi içerine gizlenmiş yaklaşık 2 kilo ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını belirtti.  

“5 bin dolar karşılığında ithal ettiler”

   Polis memuru Cemal Ramiz, zanlı Edit Chıpımbıro’nun gönüllü ifade verip, uyuşturucuyu 5 bin dolar karşılığında adını verdiği bir kişinin istemi üzerine ithal ettikleri itirafında bulunduğunu söyledi.

   Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine, aranan bir kişi olduğuna vurgu yapan Ramiz, zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110