banner6

Mısır'a ait antik kapla ilgili bir suç unsuru yok

banner37

Güney Kıbrıs’ta bulunan Mısır’a ait antik kapla ilgili herhangi bir suç unsurunun saptanmadığı belirtilerek, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, bu kabı 20 Kasım tarihinde Güney Kıbrıs’ı ziyaret edecek Mısır Devlet Başkanı Abdel Fatah El Sisi’ye hediye edebileceği belirtildi.

Mısır'a ait antik kapla ilgili bir suç unsuru yok
banner99

Fileleftheros gazetesi, Larnaka’da saptanan Mısır’a ait antik kapla ilgili herhangi bir kişiye karşı suç unsurunun tespit edilmediğini yazdı. 

Larnaka polisinin araştırmaları sonucunda hazırladığı dosyanın Rum Başsavcı Kostas Kliridis’e verildiğini aktaran gazete, Kliridis’in, herhangi bir kişiye karşı suç unsuru olmadığına dair polisin saptamasına katıldığını aktardı. 

Bu gelişmenin ardından Anastasiadis’in kabı Mısırlı mevkidaşı Sisi’ye hediye etmesinin yolunun açıldığını kaydeden gazete, polisin de kabın saptanması ve iade edilmesine yönelik Mısır’ın adli yardım talebinin yerine getirilmesi gerektiği görüşüne sahip olduğunu aktardı. 

Dün çıkana haberlerde Anastasiadis’in, Güney Kıbrıs’ı ziyaret edecek Sisi’ye hediye etmeyi amaçladığı Mısır’a ait antik kabın, tarihi eser kaçakçılığıyla ilgili soruşturması süren davada suç emaresi olduğu belirtilerek, bazı milletvekillerinin, dava çözülene kadar kabın Kıbrıs’ta kalması gerektiğini savundukları aktarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104