Mısırlı işçilerin cenazeleri ülkelerine gönderilecek

banner37

Limasol’da çıkan yangında alevlerin arasında kalarak feci şekilde can veren 4 Mısır uyruklu işçinin Azat Salama Yousef, Marcoukou Sorti Marzu, Nagit Nabil Gounan ve Elias Milat Farouk olduğu açıklandı

Mısırlı işçilerin cenazeleri ülkelerine gönderilecek
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Güney Kıbrıs’ta geçtiğimiz cumartesi günü felaketle sonuçlanan yangında hayatını kaybeden 4 Mısırlı işçinin kimliği açıklandı.

Limasol’a bağlı Arakapas köyünde başlayan ve birçok köye yayılan yangından kaçmaya çalıştıkları sırada alevlerin arasında kalarak feci şekilde can veren 4 Mısırlı işçinin isimlerinin Azat Salama Yousef (36), Marcoukou Sorti Marzu (36), Nagit Nabil Gounan (24) ve Elias Milat Farouk (25) olduğu belirtildi.

banner134
Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün sabah Mısırlı gençlere otopsi yapıldı. Ancak cesetlerin “kömürleşmiş” olmasından dolayı işlemlerin saatlerce sürdüğü bildirildi.

Bu arada Rum hükümeti ise Mısırlı işçilerin cenazelerinin ülkelerine gönderilmesi için ihtiyaç duyulan meblağın devlet tarafından karşılanacağını bildirdi.

Mısırlı işçiler cumartesi günü yangından kaçmaya çalıştıkları sırada kaza yapmıştı. Araçları devrilen işçiler daha sonra yangından yaya olarak kaçmaya çalışmıştı. Ancak bu kez de alevlere ve yoğun dumana maruz kalan işçiler, trajik bir şekilde can vermişti. Mısırlı işçilerin yanmış cesetleri kaza yaptıkları aracın yaklaşık 500 metre ilerisinde, birbirlerinden de yaklaşık 40-50 metre uzaklıkta bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75