Mont Pelerin görüşmeleri tamamlandı

banner37

İsviçre’nin Mont Pelerin beldesinde Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde “güvenlik ve garantiler” konusunun ele alındığı ve Kıbrıs Konferansının bir parçası olan görüşmeler tamamlandı.

Mont Pelerin görüşmeleri tamamlandı
banner99

Kıbrıs’taki taraflar ile garantörler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’den çalışma gruplarının katıldığı  toplantı dün başlamıştı.

Kıbrıs Türk tarafını Müzakereci Özdil Nami başkanlığındaki bir çalışma grubunun temsil ettiği 2 günlük toplantıda, tarafların güvenlik ve garantilerle ilgili pozisyonlarının listelendiği bir çalışma yapıldı.

BM Genel  Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin toplantının tamamlanması nedeniyle yaptığı açıklamada, çalışma gruplarının güvenlik ve garantiler konusunda kendilerine verilen, beli başlı soruları ve bunlara yanıt olabilecek enstrümanları belirleme görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.  

banner134

Toplantıların olumlu bir atmosferde geçtiğini belirten Eide, Kıbrıs Konferansı'nın bir sonraki aşamasının henüz belirlenmemesi nedeniyle görüşmeleri hakkında detay vermeyeceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75