banner6

Mont Pelerin'in çökmesinden Türkiye sorumlu tutuldu

banner37

Kıbrıslı Rumlar, Mont Pelerin’deki ikinci liderler görüşmesinin de başarısız olmasından dolayı Türkiye’yi sorumlu tuttu.

Mont Pelerin'in çökmesinden Türkiye sorumlu tutuldu
banner150 banner151 banner143

Simerini gazetesi, dünkü sayısında ilk parçasını yayımladığı anketin, bugün de ikinci kısmını yayımladı.

Ankete göre, katılımcıların yüzde 93’ü, Türkiye’nin Mont Pelerin görüşmeleri sırasındaki tutumunun, görüşmeleri olumsuz etkilediğini belirtirken, yüzde 5’i görüşmelerin etkilenmediğini, yüzde 2’si de görüşmelerin olumlu etkilendiğini belirtti.

Yunanistan’ın tavrıyla ilgili olarak ise, katılımcıların neredeyse yarısı, Yunanistan’ın tavrının görüşmeleri etkilemediğini, yüzde 38’i olumlu etkilediğini, yüzde 15’i de olumsuz etkilediğini ifade etti.

Ankete katılanların yüzde 74’ü, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in Mont Pelerin görüşmelerindeki tutumunun doğru bir tutum olduğunu kaydederken, yüzde 13’ü yanlış bir tutum izlediği görüşünü beyan etti, yüzde 13’lük kesim ise bu soruyu “Bilmiyorum/Yanıtlamıyorum” şeklinde cevapladı.

Ankete göre, yıl sonuna kadar Kıbrıs sorununa çözüm bulunacağı konusundaki umutlar da tükenmiş durumda. Katılımcıların yüzde 86’sı, 2016 sonuna kadar Kıbrıs sorununa çözüm bulunamayacağı görüşünü belirtti. Yüzde 14’lük kesim ise Kıbrıs sorununun çözüleceği umudunu taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 11:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110