Motosikleti çalıp, hasar vermekle suçlanıyor

banner37

Küçük Kaymaklı’da meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayıyla ilgili tutuklanan Ç. D., mahkemede söz alarak “Pişmanım. İlk defa böyle bir şey oldu. Anahtar üzerindeydi sadece alıp sürdüm” dedi

Motosikleti çalıp, hasar vermekle suçlanıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Küçük Kaymaklı’da önceki gün Yusuf Güner’in kullanımında bulunan ve kontak anahtarı üzerinde park halinde bırakılan motosikletin Ç. D.(E-24) tarafından zarara uğratıldıktan sonra motorun kaskının çalındığı kaydedildi. Mahkemede söz alan zanlı Ç. D., “Motoru bu şekilde hasarlı buldum. Pişmanım. İlk defa böyle bir şey oldu. Anahtar üzerindeydi sadece alıp sürdüm” dedi.


“Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ç. D., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.


banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 24.09.2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da önceki gün Yusuf Güner’in kullanımında bulunan ve kontak anahtarı üzerinde park halinde bırakılan, Popeyes isimli işyerine ait Honda Fizy marka MH 898 plakalı motosikletin zanlı Ç. D. tarafından sirkat edildiğini belirtti.


Polis memuru Havva Yorgancı, iki bin 500 TL değerindeki motosiklete monte edilmiş olan Termoking marka yemek taşıma kutusu ile kızağını kasten kırıp söküldüğüne ayrıca, ön ve arka plakalarının söküldüğüne, yine arka farını muhtemelen sert bir cisimle kırılıp, hasara uğratıldığına vurgu yaptı.


Motosikletin koltuğundaki 350 TL değerindeki helmetin de sirkat edildiğini söyleyen Yorgancı, zanlının 25.09.2020 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek, tutuklandığını kaydetti.


Yorgancı, alınması gereken ifadeler, incelenecek kamera görüntüleri ve aranan emareler olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasın emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75