banner6

“Motosikletli hırsız” 80 yaşındaki kadını soydu

banner37

Güney Kıbrıs’tan kuzeye salon aracıyla geçiş yapan 80 yaşındaki Iroulla Charalampous, kullanımındaki aracın önünün kesilip, aracından çantasının çalınmasıyla büyük bir şok yaşadı

“Motosikletli hırsız” 80 yaşındaki kadını soydu
banner8

BİR KİŞİ TUTUKLANDI, MAHKEMEYE ÇIKARILDI… Iroulla Charalampus’un soyulması olayını soruşturan polis E.S., isimli kişiyi tutukladı ve dün mahkemeye çıkararak aleyhine 3 gün tutukluluk emri aldı. Polis, zanlının 9 Eylül gecesi saat 23.15 sıralarında PA 112 plakalı motosikletiyle, müştekinin kullanımındaki KNN 836 plakalı aracın önünü kestiğini, sol arka kapıyı açarak Charalampus’un çantasını içerisindekilerle birlikte çaldığını belirtti.

banner134

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin E.S., 9 Eylül gecesi, Lefkoşa’da bir aracın önünün motosikletle kesilerek soyulması olayının zanlısı olarak tutuklandı.


E.S., yönetimindeki motosiklet ile Güney Kıbrıs’tan kuzeye salon aracıyla geçiş yapan 80 yaşındaki Iroulla Charalampous’un kullanımındaki salon aracın önünü kesip, koltuk üzerinde bulunan adı edilene ait çanta ve içerisindeki Samsung Galaxy marka cep telefonu, kimlik kartını ve 400 Euro nakit parayı sirkat etmekle suçlanıyor.


“Araç içerisinden sirkat” suçlamasıyla tutuklanan E.S. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 09.09.2021 tarihinde saat 23.15 raddelerinde Lefkoşa'da Osman Örek Caddesi üzerinde Lefkoşa’da sakin E.S.’nin yönetiminde bulunan PA 112 plakalı motosiklet ile GKRY’de sakin müşteki Iroulla Charalampous’un kullanımında bulunan KNN 836 plakalı salon aracın önünü keserek konu aracın sol arka kapısını açıp, koltuk üzerinde bulunan adı edilene ait beyaz renk markasız çantayı ve içerisinde muhafaza edilen yine adı edilene ait Samsung Galaxy marka cep telefonunu, adına isdar olan GKRY kimlik kartını ve 400 Euro nakit parayı sirkat ettiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Havva Yorgancı, mesele ile ilgili zanlının gönüllü bir ifade verdiğini ancak teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca mesele ile ilgili incelenmesi gereken Mobese kameraları ve aranan emareler olduğuna vurgu yaptı.

Yorgancı, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki etme olasılığı olduğunu belirtip, üç gün poliste tutuklu olmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104