banner6

“Motosikletli hırsız” trafik ışıklarında harekete geçti

banner37

Güney Kıbrıs’tan kuzeye salon aracıyla geçen Iroulla Charalampous’un kullanımındaki otomobilin önünün kesip, çantasını çalan E.S., yeniden mahkemeye çıkarıldı

“Motosikletli hırsız” trafik ışıklarında harekete geçti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Güney Kıbrıs’tan kuzeye salon aracıyla geçiş yapan 80 yaşındaki Iroulla Charalampous’un, kullanımındaki aracın önünün kesip, çantasını çalan E.S., teminatla serbest bırakıldı.

banner134

E.S., yönetimindeki motosiklet ile Güney Kıbrıs’tan kuzeye salon aracıyla geçiş yapan 80 yaşındaki Iroulla Charalampous’u takip edip, trafik ışıklarında aracın önünü kesip, koltuk üzerinde bulunan adı edilene ait çanta ve içerisindeki Samsung Galaxy marka cep telefonu, kimlik kartını ve 400 Euro nakit parayı sirkat etmekle suçlanıyor.

“Araç içerisinden sirkat” suçlamasıyla tutuklanan E.S. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, 09.09.2021 tarihinde saat 23.15 raddelerinde Lefkoşa'da Osman Örek Caddesi üzerinde Lefkoşa’da sakin E.S.’nin yönetiminde bulunan PA 112 plakalı motosiklet ile GKRY’de sakin müşteki Iroulla Charalampous’un kullanımında bulunan KNN 836 plakalı salon aracın önünü trafik ışıklarında keserek konu aracın sol arka kapısını açıp, koltuk üzerinde bulunan adı edilene ait beyaz renk markasız çantayı ve içerisinde muhafaza edilen yine adı edilene ait Samsung Galaxy marka cep telefonunu, adına isdar olan GKRY kimlik kartını ve 400 Euro nakit parayı sirkat ettiğine vurgu yaptı.
Polis memuru Mustafa Sensev, mesele ile ilgili zanlının gönüllü bir ifade verdiğini ve tahkikatın tamamlandığını belirtti.

TC uyruklu olan zanlının ülkemizde çalışma izinli ikamet ettiğini söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

 Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 15 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104