banner6

Mücadele etmeye yeminliyiz

banner37

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, tartışmaya neden olan konuşmasını Twitter’dan yayınlayarak yeni bir mesaj verdi: Mücadele etmeye yeminliyiz

Mücadele etmeye yeminliyiz
banner90
banner99

   Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekilleri arasında yaşanan tartışma, sosyal medya üzerinden devam etti.

   Ertuğruloğlu, Twitter hesabından dün mecliste yaptığı konuşmanın videosunu yayınlayarak şu paylaşımda bulundu:

   "Benim misyonum ulusal davaya hizmet etmektir. Benim ülkem KKTC’dir. Bu devleti Rum’un boyunduruğuna kim sokmaya çalışırsa bunlarla mücadele etmeye yeminliyiz."

   Anımsanacağı üzere Ertuğruloğlu, meclis kürsüsünde konuştuğu sırada CTP Milletvekili Doğuş Derya, kendisine “Yüzsüz” diyerek sataşmış, Ertuğruloğlu da “Yüzsüz olan sensin, hadsiz, terbiyesiz” demişti.

Karşılıklı atışmaya CTP Milletvekili Erkut Şahali de karışmış ve mecliste sert bir tartışma yaşanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal ASLAN
Cemal ASLAN - 1 ay Önce

Dünya'da Tüm etnik yapıları bölmeye ve ayırmaya çalışırlarken Kıbrıs'ta birleştirme çabası, hemde tarihleri kanlı, birleşmesi mümkün olmayan 2 milleti. Neden? KKTC, Kıbrıs’ta yaşayan ırk, din, dil, kültür, ülkü bakımından birbirinden farklı iki halktan nüfusça büyük olanın diğerini kaba kuvvet kullanarak yok etme emelinin ve giriştiği “etnik temizlik” eyleminin sonucu değil midir? Crans Montana'da dönüşümlü başkanlığı ve siyasi eşitliği reddeden Rumlarla hala ısrarla kaldığımız yerden devam edelim, Federasyon görüşelim diyenlerin aklına sıçayım.
Kıbrıs'ta yaşayan Türkler ile Rumlar arasında ilk olaylar 1920 senesine dayanır.
???? Osmanlı İmparatorluğu, Kıbrıs'ı 1878'te 50 yıllığına İngiltere'ye kiralamaya karar verdi. 1920'de ise Rumlar, Yunanistan'a katılma kararı vermesi ile ilk olaylar başladı.
???? 1931 yılında adadaki Rumlar artık Türklerden ayrılmak istiyorlardı. İşte bu tarihten sonra Rumların Yunanistan ile birleşme; ENOSİS planı devreye sokuldu.
???? 15 Ocak 1950 tarihinde Rum Kilisesi tarafından yapılan Enosis plebisiti oylamasında Rumların %96’sı Enosis’i kabul etti.
VURGULUYORUM: ULUSLARARASI kamuoyunun lanse ettigi "Kıbrıs Sorunu" 1974 Mutlu Barış Harekatı ile çözülmüştür.
????"Kıbrıs Sorunu" diye bir sorun yoktur. Kıbrıs'ta Rum ve Yunan sorunu vardır.
???? Rum-Yunan ikilisi ile sorun adada Türk varlığını inkar eden tek başına yönetme hırsı, Enosis, Helenizm ve yayılmacı emelleridir.
???? Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kendi Anayasası, yapısı ve kurumları ile en az Güney Kıbrıs kadar egemen bir devlettir.
???? Annan Planı ile Türklere verilen sözler tutulmadı, "HAYIR" diyen Rumlar ödüllendirilmiştir. Sonuç olarak 2 ayrı Devlet tescil edilmiş oldu.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104