Mücevheratçılar ve Kuyumcular Derneği kuruldu

banner37

Ülkede faaliyet gösteren kuyumcular, dernek çatısı altında bir araya geldi. Yapılan toplantıda Hüseyin Aksoy başkan seçildi

Mücevheratçılar ve Kuyumcular Derneği  kuruldu
banner8

5000 yılı aşkın tarihi geçmişe sahip kuyumculuk mesleğinin günümüzdeki KKTC temsilcileri, Mücevheratçılar ve Kuyumcular Derneği'ni kurdu. Derneğin kurulma amacı, meslektekilerin "ulusal ve uluslararası girişimlerinde önlerini açmak ve Kuzey Kıbrıs kuyumculuğunu hak ettiği saygınlık ve güven ile evrensel bir platforma taşımak" olarak açıklandı.

Mücevheratçılar ve Kuyumcular Derneği Başkanlığı'na seçilen Hüseyin Aksay, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, derneğin kurulma amacını şöyle anlattı:

“Derneğimiz, kuyumcu ve mücevhercilik mesleği alanında faaliyet gösteren üyelerimizin birlik ve beraberliğini, karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmasını sağlamak, yasalardan doğan hak ve menfaatlerini, mesleki bilgi birikimini arttırmak, hukuk, yargı maliye, ekonomi alanındaki sorunların çözümü çalışmalarına katkı vermek, amaçlarına yönelik olarak çeşitli sosyal aktiviteler için bir araya gelebilmelerine ortam hazırlamak amacı ile kurulmuştur.”

Ticaret Odası'nın Lefkoşa merkezinde gerçekleşen dünkü toplantıda, yönetim kurulu seçildi ve idari kadrolar oluşturuldu.

Üyelerden aldığı oylar ile başkanlığa Hüseyin Aksay seçildi.

Yönetim ve üye kadrosu şöyle oluştu:

Hüseyin Aksay (Başkan)

banner134
Vakkas Altınbaş (Başkan Yardımcısı)

Erdinç Küçükuncular (Disiplin Kurulu Üyesi)

Sadun Argüden (Disiplin Kurulu Üyesi)

Bülent Yüksekbaş (Disiplin Kurulu Üyesi)

Yıldıray Ayanlar (Üye)

Hasan Hamdi Memilli (Üye)

Hakan Fellahoğlu (Üye)

Fahri Altınör (Üye)

Mustafa Yüksekbaş (Üye)

Mehmet Yaygın (Üye)

Uğur Baysalhan (Üye)

Göksel Macila (Üye)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75