Müdahale için birinin ölmesini mi bekliyorlar?

banner37

Ozanköy’de, yıllardır yıkılma tehlikesi altında olan bir bina, bölge sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi

banner87
Müdahale için birinin  ölmesini mi bekliyorlar?
banner90
banner8

ÇOCUKLARIN ÜSTÜNE YIKILABİLİR...  KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, Ozanköy’de Ceviz Sokak üzerinde bulunan bir binanın yıkılmaya yüz tuttuğunu belirterek, müdahale edilmemesi durumunda çok kötü bir facianın yaşanabileceğini söyledi. Vatandaşlar, “Her gün araçlarımızla bu binanın yanından geçiyoruz, çocuklarımız her gün bu binanın yanında oyunlar oynuyor. Çocuklarımıza bir şey olacak diye korkuyla yaşıyoruz. Yetkililer önlem almak için birinin ölmesi mi bekliyor” diyerek tepki verdi.

Doğan SAMER

   Girne’ye bağlı Ozanköy’de yıllardır yıkık vaziyette olan bir bina adeta etrafa tehlike saçıyor.

   Ceviz Sokak üzerinde yıkılma tehlikesi altında bulunan binanın tavanı, geçtiğimiz kış yaşanan aşırı yağışların ardından iyice hasar gördü.

   KIBRIS’a konuşan bölge sakinleri, daha önce yetkililere defalarca şikâyette bulunmalarına rağmen kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini söyledi.  

   Söz konusu binanın yıkılmaya yüz tuttuğunu belirten bölge sakinleri, binaya müdahale edilmemesi durumunda çok kötü bir facianın yaşanabileceğini ifade etti.

   Bölge sakinleri, “Her gün araçlarımızla bu binanın yanından geçiyoruz, çocuklarımız her gün bu binanın yanında oyunlar oynuyor… Çocuklarımıza bir şey olacak diye korkuyla yaşıyoruz. Yetkililer önlem almak için birinin ölmesi mi bekliyor!” şeklinde tepki gösterdi.

   Ayrıca yıkılma tehlikesi altına olan bina sahibinin Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ettiğini öne süren bölge sakinleri, ilgili birimlerin bu nedenle binayı yıkamadığını iddia etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75