banner6

Müdür ve muavin eksiklikleri tamamlanıyor

banner37

Seçim yasaklarının devreye girmesine kısa bir süre kala ilköğretimde müdür ve müdür muavini eksikliklerinin tamamlanması için düğmeye basıldı.

Müdür ve muavin eksiklikleri tamamlanıyor
banner151

Ceren ÖZBİL

İlköğretimde okulların açılmasının üzerinden bir buçuk ay geçmesine rağmen hâlâ okullardaki müdür ve müdür muavini eksiklikleri tamamlanmadı.

Seçim yasakları devreye girmeden, ilköğretimde boş kalan müdür ve müdür muavini eksikliklerinin tamamlanması için düğmeye basıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın istifasının ardından görevi vekaleten devralan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Denktaş, ilköğretimde örgütlü sendika Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ile toplantı yaparak gerekli çalışmaları başlattı.

Bu doğrultuda bazı müdür ve müdür muavinlerinin yeri değiştiriliyor ve boş kalan müdür ve müdür muavini kadroları da dolduruluyor.

7 okulda müdür, 6 okulda muavin eksiği

KTÖS’ten alınan bilgiye göre, Lefke İlkokulu, Gemikonağı İlkokulu, Aydınköy İlkokulu, İnönü İlkokulu, Gazi İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve Güzelyurt Maarif Anaokulu’na hâlâ müdür atanmadı.

Müdür muavini eksiği olan okulların isimleri ise şu anda muavinlerin görev yerinin değiştirilmesi nedeniyle net olarak bilinmiyor.

Sendika memnun

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, istifa eden Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’yı eğitimdeki sorunlarla ilgilenmemekle suçladı.

Şu anda görevi vekaleten yürüten Serdar Denktaş’ın ise müdür ve müdür muavini eksikliklerinin tamamlanması için çalışma başlatmasını doğru ve yapılması gereken bir adım olarak değerlendiren Elcil, “şu anda yapılması gereken yapılıyor. Herhangi bir yanlış ya da seçim yatırımı söz konusu değildir. Berova eğitimdeki sorunlarla ilgilenmemiştir” dedi.

“Doğruyu her zaman destekliyoruz”

Sendika olarak doğru olarak atılan adımların her zaman arkasında olduklarını ifade eden Elcil, yanlışı da her zaman eleştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Elcil, Özdemir Berova’nın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan istifa etmesinin eğitimdeki sorunların çözülmesi için çok doğru bir adım olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 10:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110