banner6

Müdür’den KTOEÖS’e tepki 

banner37

Müdür’den KTOEÖS’e tepki 
banner150

banner150

banner99

Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Uzun, “KTOEÖS öğretmenlerimize yönelik yaptığı açıklamada nakillerle ilgili öğretmenlerimizi yanıltarak bakanlığımızı hedef göstererek, süreci baltalamaya çalışmaktadır” dedi.


Milli Eğitim Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Uzun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası yönetiminin öğretmen nakilleri ile ilgili öğretmeni yanılttığını ve bakanlığı hedef gösterdiğini ifade ederek bunu eleştirdi. 


Sosyal medya mesajında “Değerli meslektaşlarım” diyerek başlayarak öğretmenlere yönelik mesaj veren Uzun, “KTOEÖS sendikamızın öğretmenlerimize yönelik yaptığı açıklamada nakillerle ilgili öğretmenlerimizi yanıltarak bakanlığımızı hedef göstererek, süreci baltalamaya çalışmaktadır.

Kendileriyle yaptığımız görüşmede ellerindeki nakil listesi tarafımızdan talep edilerek “çalışmaya başlayalım” şeklindeki yaklaşımımıza karşılık, şimdiye kadar karşılaşmadığımız bir tutum sergileyerek, yasa ve tüzüklere uygun nakil yapılmasının protokol ile belirlenmemesi halinde bize nakil listesini vermeyeceklerini söyleyerek ayrılmışlardır. Bizler yasa ve tüzüklerin dışına zaten çıkma şansımızı olmadığını belirttik. Öğretmenlerimizin nakillerini yapabilmek için yeni liste oluşturmak zorunda bırakıldık” dedi.


Müdür Uzun, “Her fırsatta işbirliğinden bahseden KTOEÖS’ü kimseyi yanıltmadan her zaman olduğu gibi bizlerle birlikte öğretmenlerimizin huzuru için birlikte çalışmaya davet ederek süreci yeniden değerlendirmeye davet ederim” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104