Müdürün suç ortağı bulunamadı

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitede, Uluslararası Tanıtım Ofisi Müdürü olarak görev yapan ve sahte evrak düzenleyip, tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Aisha Rehman teminatla serbest bırakıldı

banner87
Müdürün suç ortağı bulunamadı
banner90
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir üniversitede, Uluslararası Tanıtım Ofisi Müdürü olarak görev yapan ve üniversitede kaydı olmayan yabancı bir öğrenci adına sahte öğrenci belgesi düzenlediği ve belgeyi Öğrenci İşleri Müdürü’ne imzalatmak suretiyle tedavüle sürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Aisha Rehman, teminatla serbest bırakıldı.

Polis, zanlının suç ortağının hâlâ arandığına dikkat çekti.

“Sahte evrak düzenleyip, tedavüle sürdüğü” gerekçesiyle tutuklanan Aisha Rehman, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Şükrü Ömürlü’yü dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ömürlü, zanlı Aisha Rehman’ın 10 Mayıs’ta bir üniversitede, Uluslararası Tanıtım Ofisi Müdürü olarak görev yaptığını ve Pakistan uyruklu bir kişinin söz konusu üniversitede kaydı olmamasına rağmen bu şahıs adına, sahte bir öğrenci belgesi düzenlediğini anımsattı.

Ömürlü, zanlının belgeyi Öğrenci İşleri Müdürü’ne imzalatarak tedavüle sürdüğünün tespit edildiğini söyledi.

Zanlının suç ortağının arandığını, tahkikatın sürdüğünü ancak zanlının etki edemeyeceğini belirten Ömürlü,  Pakistan ve KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL’lik nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 25 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108