banner6

Muhaceret affı yürürlüğe girdi

banner37

Muhaceret affı yürürlüğe girdi
banner8

Muhaceret affı ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi İçişleri Bakanlığı, aftan faydalanabilecek kişiler için detaylı açıklamalarda bulundu.

Bir çok sebepten ötürü cezaya düşmüş olan “öğrenci, işçi ve ikamet izinliler” bunların yanı sıra ülkemizde yaşanan ekonomik krizden dolayı ekonomik çarkların çalışamaz hale gelmesi, buna bağlı olarak aile bütünlüğünün bozulması, kaçak iş gücünün önüne geçilememesi, 2019 yılından itibaren Dünya’da ve ülkemizde yaşanan Corona Virüs (Covid - 19) salgın hastalığının yarattığı sıkıntılarla idari kuruluşların ve işyerlerinin kapalı olması, izin işlemlerinde aksaklıklara sebebiyet verdi. Bu sıkıntıların aşılması için Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası yeniden düzenmiş olup, Cumhuriyet Meclis’inden onaylanarak Resmi Gazetede yayımlanmak suretiyle yürürlüğe girdi.

Buna mukabil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde izinsiz olarak bulunmaları sebebiyle cezaya düşmüş yabancılara af öngören “Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasası, Resmi Gazetede yayımlandığı 3 Kasım 2021 tarihinden itibaren, 31 Ocak 2022 tarihine kadar 90 gün süre ile yürürlükte kalacak.

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104