banner6

Muhalefet yasalara engel olmaya çalışıyor

banner37

DP Genel Sekreteri ve Milletvekili Akpınar, Kıbrıs TV ekranlarında soruları yanıtladı; muhalefete de eleştiri getirdi:

Muhalefet yasalara engel olmaya çalışıyor
banner150

banner150

banner99

Özel Haber

Muhalefete eleştiri… DP Genel Sekreteri ve Milletvekili Serhat Akpınar, “Hükümet protokol çerçevesinde ele aldığı tüm konuları doğru zamanlı olarak adım atıyor; ancak burada muhalefetinde sürece muhalif bir yaklaşımla bazı düzenleme yasalara engel oluşturmaya çalıştığını halkımızla paylaşmak istiyorum. Hükümetin meşrutiyetini tartışmak, bu konuda algı operasyonuna gidiliyor olması kabul edilebilirler değildir” dedi.

   Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri ve Milletvekili Serhat Akpınar, Kıbrıs TV ekranlarında Seher Akbağ’ın sorularını yanıtladı.

   Akpınar, Türkiye’deki seçimin olası sonuçları ile ilgili, “Türkiye’deki seçim sonuçları Kıbrıs meselesinde herhangi bir sonuç değiştirmeyecektir. Yıllardır var olan istikrarın daha ileri seviyeye taşınacağı konusunda ise inancım tamdır” dedi.

   25 Haziran’daki ara seçime de değinen Akpınar, “Ülkemizde yapılacak ara seçimlerin oluşmasını aslında hiçbir siyasi parti arzu etmemiştir. Ancak anayasa bize bu seçime gitmemizi zorunlu kılıyor. Seçim meclis aritmetiğini değiştirmeyecek ancak belli tarafları biraz daha motive edecek. Hükümetin istikrarlı devamlılığı noktasında ise herhangi bir etki ortaya koymayacaktır” ifadelerine yer verdi.

   DP’nin kendi adayı ile seçim sürecine en şekilde hazırlanacağına değinen Akpınar, “Adaylar arasında ise kendi adayımızın oldukça donanımlı, güçlü, halkı kucaklayacak her türlü etkinliğe sahip olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

   Muhalefete eleştiri getiren Akpınar, şöyle devam etti:

   “Hükümet protokol çerçevesinde ele aldığı tüm konuları doğru zamanlı olarak adım atıyor; ancak burada muhalefetinde sürece muhalif bir yaklaşımla bazı düzenleme yasalara engel oluşturmaya çalıştığını halkımızla paylaşmak istiyorum. Hükümetimiz ortaya koymuş icraatları ve sonrasında ortaya koyacak müjdeleri halkımızla paylaştılar. Hükümetimiz Anavatan Türkiye’nin verdiği desteklerle ilgili projeleri doğru zamanda hayat geçirmektedir. Hükümetin meşrutiyetini tartışmak, bu konuda algı operasyonuna gidiliyor olması kabul edilebilir değildir. Sonuçta ortaya konanlar hükümetin istikrarlı duruşu ve başarısıdır.”

“Gençlerin ev alabilmesi için olanak doğdu”

   Başbakan Ünal Üstel’in basın toplantısı ile duyurduğu sosyal konut projesine değinen Serhat Akpınar, şöyle konuştu:

“Asgari ücret alan bir bireyin ev sahibi olabilmesi mümkün değil. O nedenle tek bir bireyin böylesi bir kredi kullanımını tek başına yapabilmesi özellikle asgari ücretle çok zordur. Ancak aile desteği ya da gençlerimizin bir evlilikle eşleriyle böyle bir kredi alma şansı olur. Açlık sınırını kaldırmak tabi ki hükümetimizin hedefi.

O nedenle asgari ücretin artması ile kredilere ulaşmak daha kolay olacaktır. Kamudaki görevliler olduğu gibi özel sektörde çalışan gençlerimizin de bu kredilere ulaşabilmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde kullanım esasları daha net bir şekilde ortaya konulacaktır. Ben inanıyorum ki gençlerimiz geçmişte düşünülen ancak hayat bulmayan kredi kullanımı konusunda bu defa çok daha şanslılar.”

“Yakın zamanda çok önemli bir misafir ağırlayacağız”

   KKTC’de yakın zamanda önemli devlet büyüklerinin ağırlanacağına dikkat çeken Serhat Akpınar, şöyle devam etti:

   “Yakın zamanda çok önemli bir misafir ağırlayacağız. Yarın bunların sayısı çok daha artacak. Ağırlamak olsun, kabullerde devletin varlık düzeyinde belirli imkanları elinde bulundurması gerekiyor.

   Ben KKTC’nin bu süreci doğru şekilde ileriye taşıdığını sayın büyükelçimizindi bu süreci doğru ve zamanlama açısında ileri taşımak adına istikrarlı bir duruş sergilediğini görüyoruz. 15 Kasım KKTC’nin kuruluşunun 40. yılı ve böyle bir günde hem böyle bir yerleşkeye sahip olmak bizler için çok önemlidir.

   Önümüzdeki günlerde bir devlet başkanını ağırlayacağız. Artık KKTC’nin bunlara hazır olması gerekir. Güney Kıbrıs ise bu süreçlere elinden geldiğince karşı durmaya çalışacaktır. Birtakım müttefik güçler oluşturmaya devam edecektir. Ancak burada Türkiye’nin varlığı ve gücünü unutmamak lazım.”

   Akpınar, Güney’ Kıbrıs’ın İsrail ile ne kadar yakınlığı varsa Türkiye’nin de o derece olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’nin uluslararası gücüne işaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104