Muhtar seçilince özgüvenim daha da arttı

banner37

Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar, kadının her zorluğun altından kalktığını vurguladı:

banner87
Muhtar seçilince özgüvenim daha da arttı
banner90
banner8

Ayşe BULUT
 

Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle muhtarlık serüvenini KIBRIS’a anlattı.

Sayar, muhtarlık görevine seçildikten sonra kendine olan özgüveninin bir o kadar daha arttığına dikkat çekerek, “Muhtar seçildikten sonra insanlarla ilişkilerim gelişti, zorlandığım noktalarda çevremdeki insanlardan yardım alarak rahatlıkla aşabildim” dedi.

“Kadının aktif olması güzel bir duygu”

“Kadının aktif olması çok güzel bir duygu” şeklinde konuşan Safiye Mimar Sayar, görevi icabı köy halkına yaptığı yardımların kendini motive ettiğini belirtti.

Sayar sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muhtar olmadan önce bu görevi yapan kadın arkadaşları çok takdir ediyordum ve onlardan aldığım cesaret ve kendime olan güven nedeniyle bu göreve talip oldum. Köy içindeki davranışlarım ve insanlarla olan iyi ilişkilerim nedeniyle katıldığım bu yarışı kazandım” dedi.   
 

“Takıldığım konularda yardım aldım”

Muhtar seçildiği ilk günlerde, takıldığı konularda bölgede daha önceden bu görevi yapmış şahısların kendine çok yardımı dokunduğunu belirten Sayar, “Zorlukları, aldığım yardımlar ve kendi becerimle aşmayı bildim. Karakterim icabı yine zorlandığım bir konu olursa polis veya yargıda görev yapan insanlarımıza danışarak bunları aşmaktan çekinmiyorum. Görevimizin birinci kuralı insanımıza hizmettir. Eşim ve ailemin destekleri de bu zorlu süreçlerde benim için çok değerli olmuştur” şeklinde konuştu.

Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar, açıklamalarının sonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadınların bu özel gününü kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75