Muhtarlık binası, meyhane oldu

banner37

2018 Yerel Seçimleri’nde Küçük Kaymaklı Muhtarlığı’nı kazanan ve mazbatasını alıp görevine başlayan Ayşe Tahir Serhat, muhtarlık binasına halen giremediğini belirtti

Muhtarlık binası, meyhane oldu
banner99

Erol KANLIADA

2018 Yerel Seçimleri sonrasında göreve gelen Küçük Kaymaklı yeni muhtarı Ayşe Tahir Serhat, şu anda muhtarlık binasında bulunan kiracının binadan çıkmadığını ve çıkmak için 20 bin sterlin hava parası istediğini iddia etti.

Bu sorunu kiracı ile konuşarak çözmeye çalıştığını ifade eden Tahir, “Şu an muhtarlık işlerini görmem gereken yerde meyhane türü bir işletme var ve bu doğru değil” ifadelerini kullandı.

Muhtarlık işlerini kendi kuaför salonunun yanındaki dar odada görmeye çalıştığını vurgulayan Tahir, insanlar bana “neden muhtarlık binasında görev yapmıyorsunuz diye sorunca cevapsız kalıyorum” dedi.

banner134
Tahir, “eğer binayı alabilirsem Küçük Kaymaklı Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’ne vermek istiyorum, başkanları ile görüştüm, sorunu halledebilirsem onlara karşı sözümü yerine getireceğim” dedi.

Hem kendisinin muhtar olarak, hem de işlem yaptırmak için gelen bölge sakinlerinin dar odada işlem yapmak zorunda kaldığını anlatan Tahir, 7 Haziran 2007’de törenle açılan bu binanın 11 yıllık kiralarının nereye gittiğini bilmediklerini, binanın açılış kokteylinde kullanılan eşyaların da nerede olduğunu bilmediğini ve bu konuda binadaki kiracının kendilerine hiçbir bilgi vermediğini iletti.

Bu konudan dolayı binaya geçiş yapamayan Küçük Kaymaklı Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de mağdur olduğunu belirten Tahir, binanın mülki amirinin kendisinin olduğunu belirterek, “Şu an içinde bulunan kiracının kira müddeti çoktan doldu ve mukavelesini uzatmam için herhangi bir sebep yok” dedi.

Yasal olarak hakkını sonuna kadar arayacağını belirten Tahir, “Yapılan ek ilave olan binanın kanunsuz olduğunu düşünüyorum” dedi.

Toksoy: Alakam yok

2018 Yerel Seçimleri öncesi görevde olan Küçük Kaymaklı eski muhtarı Veysel Toksoy, “Muhtarlık binası ile ilgili benim alacak vereceğim yoktur, muhtarlık binasının anahtarını Ayşe Hanım’a teslim ettim ve söz konusu kiracının binadan çıkıp çıkmamasıyla alakam yoktur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75