banner6

Muhtaroğlu: Yangından sonra bu memlekette tiyatro binası yapılamadı

banner37

Eski müsteşar, ekonomist Ödül Muhtaroğlu, KKTC’nin 24 senedir tiyatro sahnesi olmadığını söyledi...

Muhtaroğlu: Yangından sonra bu memlekette tiyatro binası yapılamadı
banner150

banner150

banner99

Özel Haber

Genç TV ekranlarında yayınlanan Gazeteci Yağmur Çal ve Ekonomist Ödül Muhtaroğlu'nun hazırlayıp, sunduğu 'Ekonomik ve Sosyal Vizyon' programında 24 yıldır Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları'na ait bir binanın olmadığı hatırlatıldı.

"24 senedir devletin bu ülkede tiyatro sahnesi yok!"

Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) eski müsteşarlarından Ödül Muhtaroğlu, yangından sonra ülkemize tiyatro binası yapılmadığını ve 24 yıldır Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları'na ait bir bina olmadığını söylerek şunları kaydetti: 

“Geçtiğimiz gün Dünya Tiyatrolar Günüydü ve bizim ülkemizde de bu mesleğe emek veren bütün tiyatro sanatçılarına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum ama 24 senedir devletin bu ülkede tiyatro sahnesi yok maalesef. Yangından sonra bu memlekette tiyatro binası yapılamadı 24 senede. Bu da bu ülkenin çok büyük bir ayıbıdır. Devletin süratle bir tiyatro sahnesine kavuşması lazım”

"Boğulmamaya çalışıyoruz"

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları, Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, 24 yıldır tiyatro binaları bulunmadığını hatırlatmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları olarak yıllardır bir belirsizlik içerisinde sahnesiz, atölyesiz ve personelsiz boğulmamaya çalışıyoruz. Ama yaşanan tüm bu deprem felaketlerinin ve derinden hissettiğimiz yas sürecinin tam ortasında, öğrenciler çadırda eğitim görürken, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları'nın 24 senedir sahnesinin olmadığını hatırlatmaya da çekiniyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2023, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104