banner6

Murat Şenkul: Geçmiş yönetimlerin bir yılda yapamayacakları işleri biz bir ayda yaptık

banner37

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, çok kısa süre içerisinde Girne Belediyesi’nin idari anlamda ayağa kalktığını belirterek, “Geçmiş yönetimlerin bir yılda yapamayacakları işleri biz bir ayda yaptık” dedi.

Murat Şenkul: Geçmiş yönetimlerin bir yılda yapamayacakları işleri biz bir ayda yaptık
banner150

banner150

banner99

GİRNE BELEDİYESİ ÇOK DAHA İYİ NOKTALARA GELECEK”

Şenkul, kendisinin hızına ve ritmine belediye çalışanlarının da uyum sağladığını ifade ederek, “Kısa süre içinde Girne Belediyesi çok daha iyi noktalara gelecek” dedi.

Belediyeyi devraldığında ciddi bir verim sorunu ile karşılaştıklarını söyleyen Şenkul, “Buradaki sorun çalışanlardan değil önceki idareden kaynaklanıyordu” ifadelerini kullandı.

Şenkul, belediyenin çok donanımlı bir çalışan kitlesi olduğunu dile getirerek, “Hak ettiği sorumluluğu ve güveni alamadığı için kendini biraz geri çekmiş bir çalışan grubu vardı. Bizim yönetim şemasını oluşturmamızla birlikte herkes görevine olaya dört elle sarılmaya başladı” diye konuştu.

“ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE GİRNE BELEDİYESİ İDARİ ANLAMDA AYAĞA KALKTI”

Göreve geldikten sonra yapılan düzenlemelerle birlikte çok kısa bir süre içerisinde Girne Belediyesi’nin idari anlamda ayağa kalktığını kaydeden Şenkul, “İyi günler bizi bekliyor. Herkesin içi rahat olsun” açıklamasında bulundu.

Şenkul, belediye çalışanlarının performansından çok memnun olduğuna dikkat çekerek, “Belediyenin içerisini istediğimiz şekle soktuktan sonra dışarıda iş yapmak çok daha kolay olacak. Eski dönemde hizmet edememenin altında yatan en büyük faktör belediye içerisindeki yanlış kurguydu” dedi.

“Daha işin başındayız. Şu ana kadar yaptıklarımız sadece ısınma turları” diyen Şenkul,  idari yapının istediği noktaya geldiğinde halkın farkı sokakta göreceğini belirtti.

“ÖNCELİĞİMİZ ANTİK LİMAN, AYDINLATMA, KANALİZASYON VE TRAFİKTİR”

Şenkul, Girne Belediyesi olarak öncelikli sorunlar üzerinden bir iş takvimi oluşturduklarını dile getirerek, “Önceliğimiz Antik Liman, aydınlatma, kanalizasyon ve trafiktir” ifadelerini kullandı.

Görünmeyen ve daha anlatmadıkları projelerinin de olduğunu söyleyen Şenkul, “İleride pişireceğimiz yemeğin malzemesini hazırlıyoruz. İyi bir döneme, hızlı bir şekilde gireceğiz” diye konuştu.

Şenkul, Şubat ayının ortasından itibaren sokak hayvanları konusuna el atacaklarını, Mart ayın girince de peyzaj ve çevre düzenlemeleri çalışmalarına başlayacaklarını, Nisan ayından itibaren de bölgesel sorunlarla ilgileneceklerini kaydetti.

“GEÇMİŞ YÖNETİMLERİN BİR YILDA YAPAMAYACAKLARI İŞLERİ BİZ BİR AYDA YAPTIK”

Çok kısa sürede önemli işler yaptıklarını vurgulayan Şenkul, “Burada çok sağlam bir Belediye Meclisi var. 16 Meclis üyemizin 16’sı da elini taşın altına soktu. Geçmiş yönetimlerin bir yılda yapamayacakları işleri biz bir ayda yaptık” açıklamasında bulundu.

Şenkul, tüm paydaşların Girne’de yapmayı amaçladıkları değişim için kendilerine destek olduğunu belirterek, “Girne çok kısa süre içinde ayağa kalkacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104