Mustafa Öztürk "Başarmayı hedeflediğim çok projem var"

banner37

Ülkemizin başarılı iş insanlarından Mustafa Öztürk panedemi süresince yaşanan soruları Kıbrıs Yasemin Eki’ne anlattı. 

Mustafa Öztürk "Başarmayı hedeflediğim çok projem var"
banner90
banner99

Meslek Hayatınıza başladığınız günden beri istediğiniz yerde misiniz?

Kısa vadede koyduğum tüm hedeflere adamızdaki zorlu ekonomik şartlara rağmen ulaştım. Basarının sınırı yoktur ve kendimi motive etmek için sürekli yeni hedefler belirlemekteyim. Is odaklı bir insanim ve daha başarmayı hedeflediğim çok projem var. Özellikle ülkem için faydalı projelere imza atmak için sabırsızlanıyorum.

Pandemi Süresince ne gibi önlemler aldınız?

Eğlence sektöründe hizmet veren isletmelerimi devletimiz kararlar almadan bile önce maksimum seviyede önlemler alarak, gerektiğinde isletmeleri geçici olarak kapatarak pandemi suresince haklimizin sağlığını ekonomik kaygılarımın önünde tuttum, tutmaya devam edeceğim. Aktif olan isletmelerimizde her zaman olduğu gibi sağlık en önde gelen değerimizdir, devlet yetkililerimizin aldığı kararlara harfiyen uymaya devam etmekteyiz ve şirketimizin ekonomik olarak zarar görmemesi için, yasadığımız süreçte bizlere gelir getirecek sektörlere yatırımlar yaptık.


banner134
Pandemide Ekonomik olarak neler yapılması gerekir.?

Pandemi sureci her gün sürprizlerle dolu, çok belirsiz bir süreç. Bu süreçte isletmeler, şirketler zarar görmemek için mümkün ise online hizmetlere yönelmeli, giderlerini çok ince hesaplamalı ve devletimizde sağlık, ekonomi dengesini koruyarak, isletmeleri ve şirketleri desteklemelidir. Bu süreç başından bu yana söylediğim gibi sancılı ve uzun bir süreç olacaktır. Bu gerçeği göz ardı etmeden çok dikkatli adımlar atmalıyız.

Özel Sektör bu durumda ne gibi zorlarla savaştınız?

Ülkemizdeki öğrenci ve turist sayısının dramatik düşüşü, ekonominin dibe vurması doğal olarak bizlerice olumsuz etkilemiştir. En büyük sorun bazı isletmelerimizi tamamen kapatmak durumunda kalmış olmamız ve aktif olan isletmelerimizin gelirlerindeki düşüştür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75