Müştekinin aracını 10 bin TL’lik hasara uğrattı

banner37

Lefkoşa’da hakkında dedikodu yaptığı gerekçesiyle 178 promil alkol tesiri altında ve elinde bulundurduğu bıçakla müştekinin kapısına dayanan; kapıyı açmaması üzerine de müştekinin evinin kapısını ve aracını zarara uğratan İ.V., teminata bağlandı

Müştekinin aracını 10 bin TL’lik hasara uğrattı
banner8

ÇALIŞMA VE OTURMA İZNİ VAR… Polis, yapılan incelemeler sonucunda araçta 10 bin TL değerinde hasar meydana geldiğinin tespit edildiğini dile getirerek, öte yandan zanlının ülkemizde çalışma ve oturma izniyle ikamet ettiğinin belirlendiğini ifade etti.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 20 Temmuz akşamı, hakkında dedikodu yaptığı gerekçesiyle 178 promil alkol tesiri altında ve elinde bulundurduğu 26 santimlik bıçakla müştekinin kapısına dayanan; kapıyı açmaması üzerine müştekinin evinin kapısını ve aracını zarara uğratan zanlı İ.V., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest kaldı.


Polis, yapılan incelemeler sonucunda araçta 10 bin TL değerinde hasar meydana geldiğinin tespit edildiğini dile getirerek, öte yandan zanlının ülkemizde çalışma ve oturma izniyle ikamet ettiğinin belirlendiğini ifade etti.


 

Tutuksuz yargılanacak


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Havva Yorgancı, zanlı İ.V.’nin “Kasti hasar”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Dehşet yaratmak amacı ile silah taşıma”, Sarhoşken silah taşıma”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz tavır ve harekette bulunma" suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Yorgancı, zanlının 19 Temmuz 2021 tarihinde, saat 21.20 raddelerinde, nefesinde 178 promil alkol bulunduğu esnada kendisinin dedikodusunu yaptığı gerekçesiyle, A.Ç.’ye ait ikametgaha gittiğini belirterek, A.Ç.’nin kendisine kapıyı açmaması sonucu elleri ve elinde bulundurduğu ağız uzunluğu 13 santimetre, toplam uzunluğu ise 26 santimetre olan siyah kabzalı bıçak ile defalarca vurarak kapıyı kasti hasara uğrattığını kaydetti.


Zanlının daha sonra apartmana ait park yerinde bulunan müştekiye ait aracın yan ve arka camlarını, sol dikiz aynasını ve şoför kapı kolunu taş ile kırdığını ve sağ arka bagaj kapısına da taş ile vurarak kapının çökmesine yol açtığını vurgulayan Yorgancı, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ifade etti.


Yorgancı, söz konusu bıçakla taşların emare olarak alındığına işaret ederek, zanlının 20 Temmuz 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak 3 gün tutukluluk emri aldığını anımsattı.


Bu 3 günlük süre içerinde olay yeri görüntülerini içeren güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiğine dikkat çeken Yorgancı, araçta 10 bin TL değerinde hasarın meydana geldiğinin tespit edildiğini ve görgü tanıklarının ifadelerinin de temin edildiğini bildirdi.

banner134


Yorgancı, zanlının ülkemizde çalışma ve oturma izniyle kaldığının öğrenildiğini belirterek, soruşturmaya etki edebileceği kısmın tamamlanmış olması nedeniyle mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı olarak işlediği suçtan dolayı pişman olduğunu dile getirdi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 2 haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 10 bin TL miktarında nakdi teminat yatırması ve zanlı için KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75