Müşteriler dükkanlara girmek istemiyor

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir firmanın, bölgedeki kanalizasyon hattına hatalı bağlanmasından dolayı lağım suları yollara taştı; birçok esnaf duruma tepki gösterdi

banner87
Müşteriler dükkanlara  girmek istemiyor
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Çevre kirliliği, altyapı sorunu, düzensizlik ve yetki karmaşasıyla sık sık gündeme gelen Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde şimdi de lağım sorunu yaşanmaya başladı.

   Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir firmanın, bölgedeki kanalizasyon hattına hatalı bağlanmasından dolayı lağım suları yolların içine taştı, birçok esnaf bu duruma tepki gösterdi.

   Gazetemizi arayarak şikayette bulunan birçok esnaf, lağım sularının yollara kadar yayılması nedeniyle müşterilerin dükkanlara girmek istemediğini, bu durumdan dolayı da iş yapamaz hale geldiklerini belirtti.

   Ayrıca lağım sularından etrafa yayılan kötü koku yüzünden dükkanlarında duramadıklarını ifade eden bölge esnafı, bu soruna en kısa sürede kalıcı bir çözüm getirilmesini istedi.

Envergil: Bölgede kanalizasyon altyapımız var

   Sanayi Dairesi Müdürü Mehmet Envergil, söz konusu bölgede kanalizasyon altyapısının bulunduğunu, ancak kanalizasyona bağlama işlemlerinin kiracıların sorumluluğunda olduğunu belirtti.

   Envergil, Ardıç Ltd. şirketine ait binanın, geçmişte kanalizasyon bağlantısının hatalı yapılmasından dolayı bugün bu sorunun yaşandığını belirterek, şöyle konuştu:

   “Biz firmaya iyi niyet göstergesi olarak kanalizasyon bağlantısını tamir edebilmeleri için gerekli uyarımızı yaptık. Onlar da bize sorunu en kısa sürede düzelteceklerini söylediler. Eğer ilgili firma uyarılarımızı dikkate almaz ve gerekli tadilatı yapmazsa, cezai işlem uygulamaya yetkimiz vardır.”

Kimyacı: Lağım sorununa sessiz kalamayız

   Lefkoşa Türk Belediyesi Kanalizasyon Birimi Sorumlusu Serkan Kimyacı, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nin, belediyenin sorumluluğunda olmadığını, ancak bölgede herhangi bir lağım sorunu yaşanması durumunda da buna sessiz kalamayacaklarını belirtti.

   Sanayi bölgesindeki altyapı işlerinden Sanayi Dairesi’nin sorumlu olduğunu ifade eden Kimyacı, altyapı işleri için alet ve edevata ihtiyaç olması halinde belediyenin de yardımda bulunduğunu kaydetti.

   Kimyacı, sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Ardıç Ltd. şirketine ait binadan kaynaklanan lağım sorunuyla ilgili belediyenin hiçbir sorumluluğunun olmamasına rağmen teknik ekiplerinin ilgili firmaya gerekli uyarıları yaptığına dikkat çekti.

Ardıç: Çözüm için çalışmalara başladık

   Ardıç Ltd. Direktörü Veli Ardıç, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki şubede kiracı olduklarını belirterek, lağım sorununu mal sahibine bildirdiklerini söyledi.

   Ardıç, söz konusu şubeye taşınmadan önce yine aynı sorunun yaşandığını duyduklarını belirterek, bu soruna kalıcı çözüm getirmek için çalışmalara başladıklarını ve çalışmaların en yakın sürede tamamlanacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108