“Mutluluk Sanatı” hayata geçiyor

banner37

“Mutluluk Sanatı” hayata geçiyor
banner90
banner8

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile işbirliği protokolü çerçevesinde toplumsal ruh sağlığını korumaya yönelik kanıta dayalı bilimsel eğitim çalışmalarına devam ediliyor.

Yerel yönetimlerle işbirliğinde geçen yıl hayata geçirilen Öznel İyi Oluş Projesi’nin ardından, bu kez de Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve yerel yönetimlerle işbirliğinde, “Mutluluk Sanatı: 36-72 aylık çocuğa sahip Annelere ve Okul Öncesi Öğretmenlerine Yönelik Pozitif Düşünme ve Öznel İyi Oluş Eğitimi Projesi” hayata geçiriliyor.

Başbakanlıktan verilen bilgiye göre, Lefkoşa Belediyesi, Girne Belediyesi, Gönyeli Belediyesi ve Değirmenlik Belediyesi ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kadın ve Cinsiyet Araştırmaları Merkezi’nin (UKAMER)destek verdiği, toplumsal ruh sağlığını desteklemeye yönelik önleyici bir psiko-eğitim projesi olan “Mutluluk Sanatı” eğitimlerine yönelik başvurular bugün başladı.

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Çağla Gür ve Yrd. Doç. Dr. Şerife Özbiler’in yapacağı, Uzm. Şahin Karasalih, Uzm. Hüseyin Göksu ve Uzm. Başak Eser’in de asistan olarak görev alacağı “Mutluluk Sanatı projesine yönelik başvurular 22 Kasım tarihine kadar devam edecek.

banner134
26 Kasım Perşembe günü başlayacak eğitimler online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.
Öğretmen eğitimleri Perşembe günleri 18.30’da, anne eğitimleri ise Cuma günleri saat 18.30’da planlanmıştır. Eğitimlerin Haziran 2021’de tamamlanması hedefleniyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bilimsel bir rapor hazırlanarak kamuoyuna açıklanacak.

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in imkanı olmayan 50 anneye 1 AY geçerli 1 GB iletişim desteği sağlayacağı “Mutluluk Sanatı Projesi”ne Elite ResearchandSurgicalHospital ise beslenme ve diğer sağlık konularında online eğitim desteği sağlayacak.

Başvurular Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi web sayfasından duyurular linki üzerinden yapılacaktır. mutluluksanatikibris@gmail.com e-posta adresinden ve 0533 873 8983 no.lu WhatsApp hattından kayıt için bilgi alınabiliyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75