banner6

'Müze, Arşiv ve Kütüphanelerde Yeni Açılımlar- MAKYA 2017' çalıştayı sona erdi

banner37

Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı ve Kültürel Varlıkları Koruma Komitesi’nin, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Dışişleri, Milli Eğitim ve Kültür ile Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği “Müze, Arşiv ve Kütüphanelerde Yeni Açılımlar- MAKYA 2017” çalıştayı sona erdi.

'Müze, Arşiv ve Kütüphanelerde Yeni Açılımlar- MAKYA 2017' çalıştayı sona erdi
banner151 banner143

Girne Vuni Palace Otel’de yer alan çalıştayın ikinci ve son gününde, Yasal Düzenlemeler ve Standartlar Tespit ve Sorunlar Çalışma Masası, Bilgiyi Dijitalleştirme/Tespit ve Sorunlar Çalışma Masası, Hizmetlerin Çeşitlendirilmesi (sanal ortamlar) Tespit ve Sorunlar Çalışma Masası, Sorunlar Birlikte Çalışılabilirlik (örgütlenme) Tespit ve Sorunlar Çalışma Masası ve Kurum Politikaları /Tespit ve Sorunlar Çalışma Masası’nın ürettiği çözümler ve öneriler ortaya kondu.

Cumhuriyet Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre, çalıştayın öğleden sonraki bölümde ise çalışma grupları, sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların ardından Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Çalıştaya katkı koyan katılımcılara teşekkür plaketlerini sundu.

Siber, katılımcılara hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında, çalıştayda bir ruh birliği ve gönül birliği oluştuğuna dikkat çekerek çıkan sonuçların daha iyiye daha güzel doğru yön vermesi dileğiyle bu sonuçları ileriye taşıyacaklarını söyledi.

MAKYA 2017 Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi, yarın saat 11.30’da, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’in Meclis Mavi Salon’da düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 17:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104