banner6

Nadiri: Basını engelleme emri vermedik

banner37

UKÜ’nün Haspolat’taki kampusunda dün öğle saatlerinde kaynak makinesiyle çalışma yapılırken yangın çıktı

Nadiri: Basını engelleme emri vermedik
banner150 banner150 banner151 banner152

Elmas TOKAY

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) kampusunda bulunan ve yapımı devam eden bir inşaatta dün öğle saatlerinde yangın çıktı.

Yangının, kaynak makinesiyle çalışma yapıldığı esnada sıçrayan kıvılcımın, olay yerindeki halıları tutuşturması sonucu çıktığı tahmin ediliyor.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre yangın, 11.30 sıralarında yapımı devam eden binanın bodrum katında bulunan kullanılmış halılar ve inşaat molozların alev almasıyla başladı.

Yaklaşık 100 metre karelik alanda bulunan çeşitli ebatlarda halıların ve inşaat molozlarının tamamen yandığı belirtildi.

Nadiri: Basını engelleme emri vermedik

UKÜ’de çıkan yangını takip etmek ve kamuoyuna duyurmak için olay yerine giden basın mensuplarına, UKÜ’nün güvenlik görevlileri tarafından kısa süreli müdahalede bulunuldu.

KIBRIS’a konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, üniversite yönetimi olarak yangın sırasında basını engelleme emri vermediklerini söyledi.

Kıbrıs Türk basını ile her zaman için iyi ilişkiler içinde olduklarını ve her türlü yardımı yaptıklarını belirten Nadiri, güvenlik görevlilerinin yangının telaşı ile kısa süreli böyle davrandıklarını ancak sorunun kısa sürede çözüldüğünü belirtti.

Çalışanların üniversiteyi koruma refleksiyle anlık bir reaksiyon gösterdiğini, ancak daha sonra basına görev yapma izni verildiğini ifade eden Nadiri, “Ortada kötü niyet yoktur. Basını engellemek gibi niyetimiz olamaz. İsteyen herkese yardımcı oluruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 09:09
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88