Namsoy, kıdem tazminatını istedi; Aktuğ, 'ödemeyeceğim' dedi

banner37

Lapta Belediyesi eski Başkanı Namsoy, avukatı aracılığıyla kıdem tazminatını talep etti… Yeni Belediye Başkanı Aktuğ ise, zamanında işten çıkarılan personele tazminatları ödenmezken, Fuat Namsoy’un böyle bir talepte bulunmasının “haksızlık” olduğunu savundu

banner87
Namsoy, kıdem tazminatını istedi;  Aktuğ, 'ödemeyeceğim' dedi
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Lapta Belediyesi eski Başkanı Fuat Namsoy ile yeni Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ arasında “kıdem tazminatı” tartışması yaşanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Namsoy 11 Eylül 2018 tarihinde avukatı aracılığıyla Lapta Belediyesi’ne kıdem tazminatının ödenmesi için dilekçe yolladı. Ancak o günden bugüne herhangi bir işlem yapılmadı.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ise “Eski belediye başkanı Fuat Namsoy işten çıkarılan 31 personele tazminatını ödemezken kendisinin böyle bir talepte bulunması haksızlık. Tazminatını ödemeyeceğim” dedi.

Aktuğ, belediyeyi borç yükü altında devraldıklarını ifade ederek, borçları sıfırlayabilmek adına belediyenin sadece günlük görevlerini yerine getirebildiklerini belirtti.

Lapta Belediyesi çalışanlarının maaşlarını düzenli alamadıkları iddiasıyla ilgili de Aktuğ, bazen 15/20 günlük gecikmeler olsa da personelin maaşlarının ödendiğini söyledi.

Çalışanların mağdur edilmeyeceğini ifade eden Aktuğ, belediyenin borcunun kapatılması için de elinden gelen her şeyi yaptığını kaydetti.

 

Namsoy: Kıdem tazminatları, eksik işlemler ve mahkeme süreci dolayısıyla verilmedi

KIBRIS’a konuşan Lapta Belediyesi eski Başkanı Fuat Namsoy, kendi döneminde işten çıkarılan 31 kişinin kıdem tazminatı alamamasının nedeninin bazılarının form doldurup işlem yaptırmadığından, bazılarının da mahkemeye başvurmasından kaynaklandığını söyledi.

Namsoy, mahkeme sürecinin sonuçlanmasının ardından kıdem tazminatlarının ödenmesinin mümkün olabileceğini vurguladı. Namsoy, kıdem tazminatıyla ilgili sorunu da Lapta Belediyesi’yle kendi aralarında çözüme ulaştıracaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75