Narkotiğe yardım ettim!

banner37

Lefkoşa’da, narkotik ve CÖŞ ekipleri tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda, tasarrufunda toplam 17 adet extacy türü uyuşturucu hap ele geçirilen İ.K., teminat duruşmasında ilginç bir savunma yaptı

banner87
Narkotiğe yardım ettim!
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, geçtiğimiz gün, narkotik ve Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda, tasarrufunda toplam17 adet extacy türü uyuşturucu hapla yakalanan İ.K., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Mahkemede söz alan zanlı İ.K., “Narkotiğe yardım ettim. Narkotik, bonzai satışının nerelerde yapıldığını bilmiyordu. Onlara yerlerini gösterdim. Bana yardımcı olacaklardı” dedi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı İ.K., Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, narkotik ve CÖŞ’te görevli ekipler tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen operasyon neticesinde, zanlının tasarrufunda 13 adet uyuşturucu madde içeren hap ele geçirildiğini anımsattı.

Suçüstü gereği gözaltına alınan zanlının ikametgâhında yapılan aramada da 3 adet bütün, 1 adet kırık uyuşturucu hap bulunup emare alındığını dile getiren Özder, gönüllü ifade veren zanlının, söz konusu uyuşturucu hapları, 23 adet olarak 12 Temmuz günü, Girne Turizm Limanı’ndan ülkemize ithal ettiğine yönelik itirafta bulunduğunu yineledi.

Soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının, 30 günlük vize ile adaya giriş yaptığını ifade eden Ozan Özder, İ.K.’nin tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının, iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75