Narkotik 5 kişiyi arıyor

banner37

Narkotik polisinin, evinde satışa hazır paketler içerisinde yaklaşık 5 gram Hintkeneviri bulduğu zanlı D.P.J.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Narkotik 5 kişiyi arıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün ikametgahına düzenlediği operasyonda, zanlı D.P.J’nin tasarrufunda satışa hazır 16 paket içerisinde yaklaşık 5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilmesiyle ilgili tahkikat devam ediyor.

Polis, zanlının tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucuyla bağlantılı 5 kişinin daha arandığını açıklayarak, tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 03.06.2021 tarihinde, Lefkoşa’da sakin zanlı D.P.J’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığının öğrenildiğini, aynı gün 15.45-16.05 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından zanlının ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda arama yapıldığını belirtti.

banner134
Sakallı, operasyon sırasında zanlının tasarrufundaki foil kağıdı parçalarına sarılı 16 paket halinde satışa hazır vaziyetteki yaklaşık 5 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri pencereden attığını ve bunların emare alındığına vurgu yaptı.

Sakallı, zanlının bahse konu maddeleri, 2 bin 500 TL karşılığında aranan bir şahıstan aldığını ve aranan zanlılara satıp 800 TL temin ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve 5 kişinin arandığına vurgu yapan Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, istenen 4 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75