Narkotik olayı çok yönlü soruşturuyor

banner37

Lefkoşa’da 8 Temmuz günü tasarruflarında 81 gram uyuşturucu bulunan 6 zanlı ve uyuşturucuyu temin eden S.B., isimli zanlının tutukluluk süresi uzatıldı

Narkotik olayı çok yönlü soruşturuyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da tasarruflarında yaklaşık 81 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., D.Z.M., L.N.H. ve S.B. isimli zanlılar dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerinde 4 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mert Gürtuna, 7 zanlının “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi. Gürtuna, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 8 Temmuz 2021 tarihinde, saat 18.45 raddelerinde gerçekleştirilen operasyonda zanlılar D.T.M., T.I.M., K.C.M., L.N.H., ve D.Z.M.’nin Hamitköy’de ZLZ 486 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini belirterek, zanlıların üzerinde yapılan aramada D.T. M.’nin tasarrufunda yaklaşık 35 gram, T.I.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 15 gram, K.C.M.’nin tasarrufunda yaklaşık 12 gram, araç içerisinde ise 7 gram ağırlığında, satışa hazır halde Hintkeneviri türü uyuşturucuolduğuna inanılan maddenin bulunduğunu kaydetti.

D.T.M.’nin ikametgahında da mahkeme emriyle arama yapıldığını dile getiren Gürtuna, evde de 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ifade etti.

Gürtuna, yürütülen soruşturma kapsamında T.I.M., ve K.C.M., isimli zanlıların söz konusu maddeleri zanlı D.T.M.’den aldığını, D.T.M.’nin de bu maddeleri zanlı K.C.H.’den aldığını itiraf eden gönüllü ifade verdiğine işaret ederek, K.C.H.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğuna ve bu zanlının da tutuklandığını belirtti.

banner134
Polis memuru Mert Gürtuna, L.N.H., ile D.Z.M., isimli zanlıların ise üzerlerinde bir bulguya rastlanmadığını, ancak aynı araçta bulunmalarından dolayı tutuklandıklarını söyledi.

K.C.H.’nin de söz konusu maddeleri S.B. isimli zanlıdan aldığının tespit edilmesi üzerine söz konusu zanlının ikametgahına gidildiğini dile getiren Gürtuna, zanlının evinin önünde elinde uyuşturucu maddeyle karıştırıldığı düşünülen sigarayı atmaya çalıştığı sırada suçüstü gereği tutuklandığını ifade etti.

Gürtuna, soruşturmanın devam ettiğine işaret ederek, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlıların 4 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75