Narkotik polisinden, “Noel Baba” operasyonu

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Girne’de bir evde 832 adet MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap buldu, meseleyle ilgili 2 kişi tutuklandı

Narkotik polisinden, “Noel Baba” operasyonu
banner90
banner8

Girne’de herkesin yılbaşı partisi hazırlığı yaptığı saatlerde narkotik polisleri “Noel Baba Operasyonu” düzenleyerek tasarruflarında 832 adet MDMA türü uyuşturucu hap bulunan zanlılar A.S. ve A.Ş.’yi gözaltına aldı.

Dün mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede mesele ile ilgili olguları aktaran polis memuru Ahmet Bayram, 31 Aralık 2020 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgi üzerine, Girne’de sakin zanlı A.S.’nin alınan ihbar üzerine ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan arama neticesinde 832 adet MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını söyledi.


banner134
Polis yapılan soruşturmada mesele ile ilgili bağlantısı görülen zanlılar A.S. ve A.Ş.’nin tutuklandığını ve söz konusu haplar ile ilgili izahat istendiğinde halen aranmakta olan bir şahsın A.Ş’nin yönlendirmesi ile konu hapları ithal ettirdiğinin öğrenildiğini belirtti.


Polis, soruşturmanın devam ettiğini, aranan bir şahsın bulunduğunu belirterek tahkikat maksatlı zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75